Громадський моніторинг видатків дніпропетровської влади наразився на опір

Експерти стверджують, що місцева влада та суди Дніпропетровська не сприяють громадськості в моніторингу видатків органів влади

Місцева влада та суди Дніпропетровська не сприяють громадськості в моніторингу видатків органів влади. Про це заявили голова правління Незалежної асоціації журналістів (НАЖ) Іван Красіков і головний редактор газети “Лица” Альона Гарагуц під час прес-конференції 23 березня. Газета “Лица” є партнером НАЖ у реалізації проекту “Видатки державних і місцевих органів влади: як і навіщо приховувати?”, який підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Зокрема, редакція газети “Лица” вже другий рік поспіль намагається отримати від селищної ради села Кіровське Дніпропетровської області копії рішень про виділення земельних ділянок на території селища. Селищний голова відмовився надати відкриту інформацію про розподіл земельних ділянок, а Амур-Нижньодніпровський райсуд відмовляється розглядати позови редакції.

З грудня 2010 року Бабушкінський та Амур-Нижньодніпровський райсуди Дніпропетровська не можуть розпочати розгляду позовів НАЖ та редакції газети “Лица” до виконкому Дніпропетровської міськради щодо ненадання та неповного надання інформації про витрати на утримання чиновників і депутатів міської ради. Згідно з Кодексом адміністративного судочинства, вони мали буті розглянуті впродовж 5 робочих днів.

Контакти: Незалежна асоціація журналістів, Іван Красіков, (044) 230 49 63, ivkrasikov@yandex.ru

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: