Громадський контроль за виконанням обласних програми Львівщини ускладнено

За словами експертів, у реалізації обласних програм Львівщини є низка недоліків, які унеможливлюють повноцінний громадський контроль за їх виконанням

У реалізації обласних програм Львівщини є низка недоліків, які унеможливлюють повноцінний громадський контроль за їх виконанням. Про це 4 липня під час круглого столу у Львові заявили представники ВМГО “Студентське братство”, Інформаційно-аналітичного центру “Логос” і МГО “Учнівське братство”, які здійснювали громадську експертизу діяльності Львівської обладміністрації та облради за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасникам заходу було роздано акт-висновок громадської експертизи №1. У документі зафіксовано відсутність у приміщеннях і на сайті облради звітної інформації про більшість обласних програм, яку мали оприлюднювати щоквартально. Також виявлено, що наявні звіти не мають необхідних додатків. Ці додатки, згідно з рішенням облради №411 і розпорядженням голови ОДА №700, мали містити макети друкованих матеріалів, результати проведених досліджень та інші продукти, створені в межах конкретної обласної програми.

Речниця ВМГО “Студентське братство” Уляна Ковальчук ознайомила учасників круглого столу з актом-висновком громадської експертизи №2. У ньому встановлено відсутність звітів про проведення громадських обговорень із більшості питань, по яких ці обговорення мало бути проведено згідно з постановою Кабміну №996 від 3 листопада 2010 року. Також в акті зафіксовано порушення вимог обласної програми протидії корупції – ігнорування всіма структурними підрозділами ОДА вимог цієї програми щодо оприлюднення інформації про фінансування обласних програм.

Зі свого боку, заступниця голови ОДА Ірина Романів, яка головувала на засіданні, визнала, що досі частину обласних програм депутати ухвалювали з голосу, без жодних консультацій із громадськістю. “Проведена громадська експертиза дала зрозуміти, такого більше не буде”, – сказала вона.

{qtube vid:=9fQu87mnR1E w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: