Громадськість Вознесенська домоглася розширення території цвинтаря

Завдяки громадській адвокаційній кампанії Вознесенська міська рада ухвалила рішення про розширення території цвинтаря, розташованого в мікрорайоні Пряме

Завдяки громадській адвокаційній кампанії Вознесенська міська рада ухвалила рішення про розширення території цвинтаря, розташованого в мікрорайоні Пряме. Ініціатива ОСН “Перлина Гаю” стала однією з переможниць конкурсу адвокаційних проектів, який проводила ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Однією з найактуальніших проблем для громади Прямого було розширення території цвинтаря. Нові поховання відбуваються з порушенням санітарно-екологічних і морально-етичних норм – між проходами на доріжках, між ділянками й під сіткою, траплялися навіть випадки повторного поховання на місці занедбаних могил. Сьогодні в мікрорайоні Пряме мешкають 650 осіб, при цьому на території селища щомісяця помирають 3-4 особи. Місцеві мешканці впродовж трьох років зверталися до місцевої влади з вимогами вирішити проблему, але у відповідь отримували рекомендації ховати померлих на інших міських цвинтарях, що створює значні незручності для родичів померлих (найближче кладовище розташовано за 18 км).

У такій ситуації ОСН “Перлина Гаю” та Регіональний ресурсний центр для ОСН Миколаївщини провели адвокаційну кампанію, щоб спонукати місцеву влади вирішити питання. Зрештою міськрада ухвалила відповідне рішення. У документі було визначено відповідальних за розробку проекту землеустрою цвинтаря з урахуванням додаткових земель, кошти на ці роботи заплановано виділити на черговій сесії міськради в червні.

Контакти:
ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”
(0512) 47 38 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: