Громадськість візьме участь у розробці Стратегії боротьби з дискримінацією

У Києві відбулася зустріч експертів “Протидія дискримінації в Україні. Формування антидискримінаційної політики”

15 липня в Києві відбулася зустріч експертів “Протидія дискримінації в Україні. Формування антидискримінаційної політики”. Учасники підбили підсумки проекту “Антидискримінаційна дія”, який здійснював Міжрегіональний центр ЛГБТ-досліджень “Донбас-СоцПроект” спільно з Гей-Форумом України за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у зустрічі взяли 20 експертів у галузі прав людини, серед них Євген Захаров (Харківська правозахисна група), Олег Мартиненко (Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів), Наталія Беліцер (Інститут демократії імені Пилипа Орлика), а також представники таких організацій, як Центр громадянських свобод, Міжнародна амністія в Україні, Центр “Ла-Страда Украна”, проект “XenoMonitor”, Український незалежний центр політичних досліджень, Центр “Соціальна дія” та ін. Також учасником заходу був представник управління конституційного й адміністративного законодавства Міністерства юстиції. Зустріч модерував директор програми “Верховенство права” Роман Романов.

Досягнуто попередньої домовленості про участь представників проекту “Антидискримінаційна дія” у громадських слуханнях із питань розробки та впровадження Стратегії боротьби з дискримінацією, передбаченої Національним планом із виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (із положеннями щодо протидії дискримінації можна ознайомитися тут).

Завдяки проекту “Антидискримінаційна дія”:
– створено та налагоджено роботу експертної групи з розробки антидискримінаційного законодавства в Україні;
– створено Коаліцію з протидії дискримінації (КПД) в Україні. Учасниками Меморандуму щодо її заснування стали понад 20 представників правозахисних організацій різного профілю. Меморандум відкритий для підписання;
– розроблено проект закону “Про захист від дискримінації”.

Контакти: Проект “Антидискримінаційна дія”, (044) 451 72 17

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: