Громадськість вимагає доступу до діагностики та лікування для хворих на гепатит

03 серпня о 13:00 у прес-центрі інформаційного агентства "Українські Новини" відбудеться прес-конференція, присвячена підсумкам Всеукраїнської акції до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом “Ми вимагаємо доступу до діагностики та лікування”.

03 серпня о 13:00 у прес-центрі інформаційного агентства “Українські Новини” відбудеться прес-конференція, присвячена підсумкам Всеукраїнської акції до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом “Ми вимагаємо доступу до діагностики та лікування”.

 

У прес-конференції візьмуть участь:

·    Вікторія Тимошевська – директор програми “Громадське здоров’я” МФ “Відродження”;
·    Дмитро Кирик – керівник програм профілактики вірусних гепатитів, що реалізуються МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”;
·    Оксана Ващук – виконавчий директор Громадської організації “Клуб Еней”;
·    Ірина Боброва – завідувач консультативної поліклініки НДІ Епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського АМН України.

Під час прес-конференції буде оприлюднено відкритий лист до Міністра охорони здоров’я України з вимогою забезпечити доступ до лікування та діагностики хворих на гепатит, який підписали більше тисячі громадян.

Довідково. “Гепатит С – це наступна епідемія, яка за кілька років може стати більш серйозною проблемою, ніж ВІЛ/СНІД”, – інформує Всесвітня організація охорони здоров’я. У світі близько 350 мільйонів людей інфіковані гепатитом B і близько 170 мільйонів людей – гепатитом С. При цьому Україна за темпами поширення вірусних гепатитів посідає перше місце в Європі.

Понад 1 млн українців інфіковані вірусом гепатиту С. При цьому більшість з них не знає про це, тому що діагностика дуже дорого коштує; при цьому вірус гепатиту С є головною причиною тяжких уражень печінки, в тому числі цирозу та раку печінки, і є головною причиною пересадки печінки в світі.

Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише в двох фармацевтичних компаній) зберігається висока вартість курсу лікування. В Україні вартість одного курсу лікування перевищує $20 000, що недоступно для більшості наших громадян.

28 липня в Києві та у 8 регіонах України (Харків, Одеса, Тернопіль, Полтава, Львів, Чернівці, Рівне, АР Крим – Бахчисарай) пройшла Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з гепатитом. В ході акції охочі змогли безплатно пройти експрес-тестування на вірусні гепатити та одержати практичні рекомендації з профілактики, дізналися більше про діагностику та лікування вірусних гепатитів від лікарів.

Контакти для акредитації ЗМІ: прес-центр інформагентства “Українські Новини” за телефоном: (044) 494-31-65 або на e-mail: centre@ukranews.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: