Громадськість Тернопілля моніторитиме бюджетний процес

27 жовтня 2009 року в Тернополі відбулося відкрите засідання коаліції громадських організацій “Своє”.

Під час засідання його учасники обмінялися своїми напрацюваннями та сформулювали спільні підходи щодо вироблення та випробування реалістичної та повторюваної моделі громадського моніторингу відкритості влади щодо прийняття та виконання місцевих бюджетів для того, щоб цією методикою могли скористатися громадські організації в інших регіонах України.

Засідання коаліції відбулося в рамках проекту “Громадський моніторинг відкритості органів місцевої влади Тернопільської області в сфері місцевих бюджетів” програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час засідання було підписано меморандум коаліції одинадцяти громадських організацій Тернопільщини, які виявили бажання та зацікавленість взяти участь у проведенні даного моніторингу.

Керівник проекту Володимир Ханас зацитував уривок з тексту меморандуму:

“Ми беремо на себе зобов’язання розробити повторювану модель громадського моніторингу відкритості органів місцевої влади та місцевого самоврядування щодо доступу громадян до інформації про місцевий бюджет; провести комплексний моніторинг відкритості інформації про формування та реалізацію місцевих бюджетів та пріоритетних бюджетних програм в Тернопільській області: в разі неналежного інформування громади з боку влади про прийняття та виконання місцевих бюджетів провести адвокасі кампанію; розповсюдити результати моніторингу та методику його виконання в середовищі громадських організацій України; сприяти популяризації ідей вільного доступу до інформації  про бюджетні процеси серед мешканців Тернопільської області”.

Експерт ТМО “Нівроку” Богдан Малиняк зазначив: “Поінформованість суспільства про проблеми має велике значення для підвищення результативності бюджету. В людей, які обізнані з особливостями бюджетного процесу та зі способами реалізації своїх бюджетних прав, появляються обґрунтовані передумови для активного відстоювання своїх інтересів при використанні коштів. Крім того, поінформованість громадськості з особливостями планування і виконання місцевих бюджетів слугує вагомим важелем зменшення можливих зловживань чиновників з бюджетними коштами. Зважаючи на це, метою діяльності коаліції громадських організацій визначено підвищення рівня поінформованості населення з проблемами бюджету. Для цього буде досліджено проблематику зазначеного питання, а також сформульовано низку рекомендацій для органів державного управління і місцевого самоврядування, а також для громадянського суспільства, реалізація яких дасть змогу зменшити глибину наявних у цій сфері проблем”.

Координатор кампанії “Школа громадського контролю” Тарас Жукевич ознайомив присутніх із проміжними результатами діяльності школи. Представник “Гельсінської спілки ХХІ” Аліна Шикерява висловила свої бачення результатів інформування громадськості про права людини, а голова ТМО “Нівроку” Олександр Домбровський представив досвід організації в громадському моніторингу. Своїм баченням поділилися громадські лідери Тернопілля Ігор Сцібайло, Віктор Уніят, Віктор Боднар та інші.

Думки викладені під час цього заходу є винятковою відповідальністю ТМО “Нівроку” та не обов’язково відображають точку зору Міжнародного фонду “Відродження”.

Телефон для довідок 0962104076

***

Творче молодіжне об’єднання “Нівроку” створене та зареєстроване у березні 2003 року. Основною метою діяльності об’єднання є пропаганда та розвиток мистецтва на Україні в усіх його багатогранних проявах, задоволення та захист соціальних, творчих, вікових, національно-культурних та інших інтересів молоді, сприяння прогресивним культурним та соціальним перетворенням в регіоні та в країні в цілому.

Серед пріоритетів ТМО “Нівроку”  також відродження та збереження культурних надбань краю, сприяння розвитку туризму, відродження національної гордості та самосвідомості громадян, участь громадян, особливо молоді, в управлінні справами місцевої громади.

Мар’яна Мазур, асистент програми “Верховенство права”
тел: +380 (44) 482 03 63 
eлектронна пошта: mazur@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 44, кім. 1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: