Громадськість пропонує узаконити ОСН

У Києві, Львові, Одесі та Луганську відбулися регіональні круглі столи, присвячені обговоренню пропозицій щодо змін до законодавства у сфері діяльності органів самоорганізації населення

Наприкінці травня – на початку червня в Києві, Львові, Одесі та Луганську відбулися регіональні круглі столи, присвячені обговоренню пропозицій щодо змін до законодавства у сфері діяльності органів самоорганізації населення (ОСН). Заходи організувала Всеукраїнська громадська організація “Асоціація сприяння самоорганізації населення” в межах проекту “Регламентація діяльності органів самоорганізації населення в Україні” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У дискусіях узяли участь загалом близько 100 учасників майже з усіх регіонів України – представників громадських організацій, ОСН, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, науковців.

Керівник проекту Андрій Крупник і директор програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Олексій Орловський поінформували, що в 25 чинних законів і кодексів запропоновано внести зміни для закріплення правового статусу ОСН як повноправних суб’єктів соціально-економічного та культурного розвитку.

На круглих столах було розглянуто такі актуальні питання діяльності ОСН, як делегування радами додаткових повноважень цим органам, ресурсне забезпечення виконання ОСНами власних і делегованих повноважень, розподіл повноважень між міськими радами та районними в містах радами стосовно роботи з ОСН, включення представників ОСН до складу колегіальних органів, які створюють місцеві ради та їхні виконавчі органи, створення асоціацій ОСН, поетапна трансформація ОСН в ОСББ тощо.

На завершення проекту Асоціація сприяння самоорганізації населення підготує комплексний проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо регламентації питань самоорганізації населення”. Його буде піддано фаховій і громадській експертизі на Всеукраїнській конференції з питань самоорганізації, яка відбудеться в Кіровограді 9-10 липня, а потім передано до Верховної Ради. Також буде організовано кампанію громадської підтримки документу.

Контакти: ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, (048) 738 68 30

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: