Громадськість контролюватиме закупівлю ліків для онкохворих дітей

Всеукраїнський благодійний фонд “Крона” спільно з Опікунською радою Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит” розпочали проект “Громадський контроль у сфері державних закупівель лікарських засобів для дітей із онкогематологічними захворюваннями”

Всеукраїнський благодійний фонд “Крона” спільно з Опікунською радою Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит” розпочали проект “Громадський контроль у сфері державних закупівель лікарських засобів для дітей із онкогематологічними захворюваннями”. Його підтримує програма “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, наразі існує серйозна проблема непрозорості витрачання державних коштів у сфері медицини, зокрема в медикаментозному забезпеченні онкохворих дітей. Ліки для лікування онкогематологічних захворювань одні з найдорожчих. Без цих ліків дитина може померти. Держава витрачає мільйони гривень на закупівлю ліків для дитячої онкології, а реально потреби в ліках за бюджетні кошти покривають не більше, ніж на 38%.

Ініціатори проекту очікують, що моніторинг із боку громадськості спонукатиме Міністерство охорони здоров’я вчасно й без перебоїв забезпечувати онкогематологічні дитячі відділення якісними лікарськими засобами, не допускати закупівель неефективних ліків і ліків за завищеними цінами, а також контролювати, щоб усі виділені кошти було використано за призначенням – на закупівлю ліків і медпрепаратів для дітей.

За результатами громадського контролю буде підготовано пропозиції щодо вдосконалення у сфері державних закупівель лікарських засобів і товарів медичного призначення для дитячої онкогематології.

Контакти: ВБФ “Крона”, Олена Мацібох, 050 412 54 54, o.matsibokh@niko.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: