Громадськість і влада Сумщини спільно протидіятимуть поширенню гепатитів

У Сумах відбувся круглий стіл “Хвороба мільйонів – справа особиста?”, присвячений діагностиці, лікуванню та профілактиці вірусних гепатитів

10 липня в Сумах відбувся круглий стіл “Хвороба мільйонів – справа особиста?”, присвячений діагностиці, лікуванню та профілактиці вірусних гепатитів. Захід провела ГО “Клуб “Шанс” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами обласного лікаря-інфекціоніста Ірини Троцької, на сьогодні 875 мешканців Сумщини потребують лікування від гепатиту С. Проте курс лікування коштує 150 тис. грн.

На думку Олексія Загребельного, голови Клубу “Шанс”, першочерговим завданням є забезпечення належного фінансування обласної Програми “Антигепатит” на 2012-2017 роки. “Із передбачених на 2012 рік майже 2 млн. грн. із обласного бюджету на програму “Антигепатит” було виділено лише 22,5 тис. грн. Можна зробити сумний висновок: гроші на лікування й діагностику вірусних гепатитів в області існують лише на папері”, – сказав експерт.

“На найближчій сесії обласної ради, яка має відбутися наприкінці липня, буде розглянуто питання про виділення 300 000 грн. з обласного бюджету на лікування вірусних гепатитів”, – зазначила голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Анна Богданова.

Учасники круглого столу підтримали створення міжсекторної робочої групи з протидії розповсюдженню вірусних гепатитів при обласній раді. Її було створено в липні з ініціативи Клубу “Шанс”. Перше засідання робочої групи заплановано провести вже наступного місяця.

“Ми й далі готові до співпраці та з радістю вислухаємо будь-які пропозиції громадських організацій. Координація зусиль та оптимізація ресурсів місцевої влади, закладів охорони здоров’я та громадського сектору, спрямованих на протидію поширенню гепатиту С серед мешканців області, наразі є актуальною”, – наголосила наприкінці заходу заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Надія Лисенко.

ГО “Клуб “Шанс”
Владислав Дейнека
(0542) 619 779
vladushka82@gmail.com

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: