Громадськість і видобуток нетрадиційного газу: досвід Великої Британії

Аналітичний центр “Діксі Груп” опублікував дослідження “Громадськість і видобуток нетрадиційного газу: досвід Великої Британії”

Аналітичний центр “Діксі Груп” опублікував дослідження “Громадськість і видобуток нетрадиційного газу: досвід Великої Британії”. Матеріал підготовано за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Велика Британія поставила стратегічну мету – наростити використання власного газу. Таке рішення приваблює потенційних інвесторів і сервісні компанії. Проте йому активно протистоять екологічні організації та компанії у сфері відновлюваних джерел енергії. Обидві групи висловлюють занепокоєння щодо потенційної шкоди від технології гідророзриву пласта (ГРП) для довкілля, а також щодо зменшення державних інвестицій і підтримки для “зеленої” енергетики.

Від третини до половини опитаних британців висловлюються на підтримку видобутку сланцевого газу, хоча й асоціюють його з екологічними ризиками та надають перевагу відновлюваним джерелам енергії. При цьому, як засвідчили дослідження на місцевому рівні, ступінь підтримки зростає разом із підвищенням поінформованості громад про сланцевий газ, а саме про нормативні вимоги до моніторингу та звітності компаній.

Контакти:
Аналітичний центр “Діксі Груп”
(044) 592 81 20
author@dixigroup.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: