Громадськість і видобуток нетрадиційного газу: досвід Польщі

Аналітичний центр “Діксі Груп” опублікував дослідження “Громадськість і видобуток нетрадиційного газу: досвід Польщі”

Аналітичний центр “Діксі Груп” опублікував дослідження “Громадськість і видобуток нетрадиційного газу: досвід Польщі”. Дослідження здійснено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тема видобутку нетрадиційного газу для Польщі лежить відразу в кількох площинах. По-перше, це питання національної безпеки та зменшення енергетичної залежності від Росії; по-друге, це спосіб зменшити вуглецеві викиди й виконати європейські вимоги щодо зменшення викидів на 20% до 2020 року; по-третє, це спосіб економічно розвинути регіони й покращити фінансове становище країни.

На національному рівні уряд докладає зусиль для належного ведення політики в цій сфері. Йому доводиться відповідати та спростовувати негатив і критику на загальноєвропейському рівні, залучати потужних іноземних інвесторів, удосконалювати законодавство, інформувати громадян про політику в цьому напрямі.

Підтримка населенням політики видобутку нетрадиційного газу також є високою. У деяких районах громади ведуть конструктивний діалог, визначаючи чіткий перелік питань і вимог, які обговорюють і узгоджують з компаніями, долучаючи до процесу уряд. Водночас на місцевому рівні, де працюють компанії, час від часу виникають протести проти цієї діяльності.

Контакти:
Аналітичний центр “Діксі Груп”
(044) 592 81 20
author@dixigroup.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: