Громадськість фіксує випадки застосування адмінресурсу для дискредитації опонентів під час виборчої кампанії

Партії влади будують виборчу агітацію часто застосовуючи адмінресурс та «силові методи»: затримання, порушення кримінальних справ та «напади» органів на кшалт КРУ та податкової поліції дозволяють в умовах короткої кампанії «швидко та надійно» боротися з конкурентами. Можна спостерігати також «ручну» нарізку виборчих округів під конкретних кандидатів та формування дільниць таким способом, щоб зменшити явку виборців там, де високою є підтримка «не того» кандидата.

Представники громадських організацій, що ведуть моніторинг місцевих виборів, розповіли про маніпулятивні технології, застосування адмінресурсу для «очорнення» опонентів.

Вони констатують, що застосування чорного піару під час виборчих кампаній не є особливістю українських перегонів. ОПОРА зафіксувала навіть зменшення, порівняно з минулими виборами, кількості відвертих, карикатурних матеріалів, які принижують гідність конкурентів.

В той же час Ольга Айвазовська, координатор виборчих програм ГМ ОПОРА розповіла: «Акцент антитехнологій в іншому. Сьогодні основний удар ставиться на адміністративний ресурс, який вміло поєднує провокацію та приниження конкурента. Позицію виборця щодо кандидата можна похитнути, якщо останнього буде заплямовано звинуваченням у хабарництві, відкриттям проти нього кримінальної справи. Виборцю важко розібратися, чи мають звинувачення реальне підгрунтя. Кампанія надзвичайно швидкоплинна, тому часу на зважування “за” та “проти” немає».

Наталія Линник з Комітету виборців України застерегла: «антикорупційна зачистка» неугодних мерів, як політтехнологія може зіграти на руку регіоналам в короткостроковій перспективі, але вдарити по їх іміджу згодом. Адже обраним мерам від ПР доведеться показати свою якісну відмінність у комунальному менеджменті опанованих ними міст, оскільки місцева влада це не стільки велика політика, скільки вправне господарництво».

За словами Геннадія Максака, керівника Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень, в Чернігові відбулося значне зростання кількості замовних матеріалів (“джинси”) у місцевій пресі.

Андрій Когут, секретар Громадянської асамблеї України, зазначив: “Використання політтехнологій при наперед нерівних правилах гри практично втрачає сенс. Ми бачимо як адмінресурс перетворюється практично на головну маніпулятивну технологію”.

Представник Громадянської асамблеї також зазначив, що відбуваються маніпуляції при формуванні вибочих округів: “В Ужгороді з метою зменшення явки виборців створили дільниці, до яких належать будинки на різних кінцях міста. А в Донецькій області при виборах депутатів обласної ради на різних округах може бути і 4000 і 30 000 виборців. Це ставить кандидатів в нерівні умови”.

Джерело: Громадянська асамблея України

Ярина Ясиневич 0636286869, assembly@gau.org.ua , Андрій Когут, керівник проекту 0636179705

***

Громадський прес-центр “Місцеві вибори — 2010. Факти, порушення, тенденції” створено громадськими організаціями, які ведуть моніторинг і спостереження за місцевими виборами: Комітет виборців України, Громадянська мережа ОПОРА, Мережа підтримки реформ, Фонд “Демократичні ініціативи”, Громадянська асамблея України.

Організатор Громадського прес-центру “Місцеві вибори — 2010. Факти, порушення, тенденції” — Громадянська асамблея України. За підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.


Громадський прес-центр для повідомлень про порушення на виборах визначив 10 загроз місцевим виборам

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: