Громадськість допоможе впроваджувати ініціативу “Відкритий Уряд”

Під Києвом відбулася установча зустріч мережі регіональних координаторів Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи “Відкритий Уряд”

16-17 січня під Києвом відбулася установча зустріч мережі регіональних координаторів Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи “Відкритий Уряд”. Діяльність Громадського Партнерства координує Творче об’єднання “ТОРО” (Контактна група в Україні “Transparency International”) за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Громадські організації вирішили допомогти уряду виконати взяті на себе зобов’язання щодо сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до цього процесу, боротьби з корупцією та використання нових технологій у процесах державного управління.

Як зазначив Олексій Хмара, президент Творчого об’єднання “ТОРО”, важливу роль у належному впровадженні ініціативи “Відкритий Уряд” покладено на регіональних координаторів, які мають донести до широкої громадськості інформацію про ініціативу, постійно збирати й аналізувати пропозиції до Національного плану з її впровадження, комунікувати з органами місцевої влади та надавати консультації з упровадження ініціативи.

За словами Олексія Хмари, неурядові організації можуть також долучитися до ініціативи: допомогти збирати позитивні практики впровадження окремих компонентів ініціативи, надати пропозиції до проекту Національного плану, узяти участь у загальноукраїнських консультаціях щодо проекту Національного плану, допомогти в підготовці фінальної версії Національного плану, сприяти в інформуванні міжнародних партнерів про досвід України в реалізації ініціативи “Відкритий Уряд”

Для цього регіональні координатори спільно виробили план дій на найближчі чотири місяці. Реалізувати його допоможуть інформаційно-комунікаційні майданчики, що з 23 січня діють по всій території України.

З 1 лютого почне працювати всеукраїнська “гаряча лінія” ((044) 360 52 42), консультанти якої надаватимуть інформацію щодо ініціативи “Відкритий Уряд”. Крім того, координатори вже розпочали вивчати найкращі регіональні практики у впровадженні окремих компонентів ініціативи “Відкритий Уряд”.

Громадське Партнерство підготує незалежний звіт НУО щодо впровадження ініціативи “Відкритий Уряд”.

Партнерство “Відкритий уряд” (анг. Open Government Partnership) – це багатостороння ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Для того, щоб долучитися до ініціативи, країни мають ухвалити Декларацію відкритого уряду на рівні представників урядів, до березня надати національний план дій, розроблений за участю представників громадянського суспільства, та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності. До ініціативи вже приєдналися 50 країн світу, включно з Україною.

До Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи “Відкритий Уряд” входять 47 недержавних організацій і 13 індивідуальних членів.

Пропозиції громадських експертів щодо впровадження ініціативи “Відкритий Уряд” в Україні

Громадське Партнерство
(0522) 27 27 54
ogp@toro.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: