Громадськість домоглася доопрацювання наказу, що порушує права пацієнтів ЗПТ

Лідер Об’єднання батьків пацієнтів програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) “Надія та довіра” Ірина Сухопарова ініціювала звернення батьків до Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу й іншим соціально небезпечним захворюванням

19 квітня лідер Об’єднання батьків пацієнтів програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) “Надія та довіра” Ірина Сухопарова ініціювала звернення батьків до Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу й іншим соціально небезпечним захворюванням. Копії звернення було передано до Міністерства юстиції та Міністерства охорони здоров’я. Діяльність організації підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження” та Міжнародна програма зменшення шкоди.

У зверненні батьки пацієнтів програм ЗПТ висловили свою занепокоєність змінами, передбаченими у проекті наказу Держслужби №200 “Про затвердження порядку проведення ЗПТ хворих з опіоїдною залежністю”. Зокрема, йдеться про положення, що стосуються умов прийому на програму та виключення з програми, можливості пацієнтів отримувати препарат у разі тимчасового переїзду в інші регіони, безперервності отримання препарату при перебуванні в інших закладах. На думку ініціаторів звернення, пропоновані зміни матимуть украй негативний вплив на реалізацію програм ЗПТ, стан здоров’я та якість життя їх пацієнтів.

Завдяки офіційним зверненням до влади, а також аргументованій позиції членів робочої групи з ЗПТ при Міністерстві охорони здоров’я проект наказу №200 передано в МОЗ на доопрацювання.

Об’єднання батьків пацієнтів програм замісної підтримувальної терапії “Надія та довіра”
Ірина Сухопарова
(044) 484 30 79
suchoparova@ukr.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: