Громадським організаціям відводять ключову роль у популяризації євроінтеграції в суспільстві

Експерти переконані, що громадські організації повинні відігравати головну роль у формуванні суспільного запиту на євроінтеграцію України

Громадські організації повинні відігравати головну роль у формуванні суспільного запиту на євроінтеграцію України. Про це 28 лютого в Чернівцях заявили учасники круглого столу “Угода про асоціацію: міфи та реальність”. Захід провела Мережа центрів європейської інформації України та Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Представниця Центру європейської інформації в Луганську Наталія Датченко наголосила, що суспільна підтримка євроінтеграції України є недостатньою, оскільки у громадян немає об’єктивної інформації про ЄС і цінності, які несе в собі євроінтеграція. За її словами, заходи під час Днів Європи показали високий рівень зацікавленості з боку пересічних громадян.

Зі свого боку, голова Миколаївського прес-клубу В’ячеслав Головченко зазначив, що сьогодні потрібно проводити системну роз’яснювальну роботу серед громадян, представників бізнесу й державних службовців щодо переваг євроінтеграції.

Експерт Буковинського центру виборчих технологій Ігор Гаврада ознайомив присутніх із вимогами Європейського Союзу до України, які слід виконати для підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, Рада ЄС оцінюватиме поступ у трьох сферах:
– вирішення проблеми вибіркового правосуддя й уникнення цієї проблеми в майбутньому;
– відповідність виборчого законодавства міжнародним стандартам;
– виконання реформ, передбачених у Порядку денному асоціації Україна – ЄС.
    
При цьому голова Товариства “Український Народний Дім в Чернівцях” Володимир Старик зазначив, що є низка об’єктивних і суб’єктивних причин, через які виконання вимог ЄС малоймовірне:
 – небажання влади в повному обсязі виконувати рекомендації Ради ЄС щодо реформування судової системи в Україні;
– недостатньо часу для виконання реформ в економічній галузі;
– відсутність конкретних кроків щодо реформування виборчого законодавства та прийняття єдиних, зрозумілих для всіх правил гри.

Експерт зазначив, що на виході Україна навряд чи зможе “встрибнути у вільнюський вагон” і, швидше за все, в листопаді Угоди про асоціацію з ЄС не підпишуть.

Контакти:
Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях”
Євгенія Олійник
050 909 13 45

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: