Громадським активістам не вдалося ознайомитися з генпланами міст Житомирщини

Міські ради та райадміністрації Житомирщини приховують генплани міст від громадян

Міські ради та райадміністрації Житомирщини приховують генплани міст від громадян. Про це 11 квітня на прес-конференції в Житомирі розповіли представники ГО “Перспектива”, яка здійснює моніторинг доступності генпланів. Моніторинг координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

З 2 міських рад і 9 райадміністрацій Житомирщини на інформаційні запити відповіли лише 5.

Управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради відповіло, що воно не є розпорядником інформації щодо генплану, і запропонувало звернутися до тієї ж Житомирської міськради “та інших суб’єктів, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства”.

Схожа ситуація й у Новограді-Волинському. Відділ регіонального розвитку, містобудування й архітектури міської ради відповів, що інформацією про генплан не володіє, і запропонував направити запит на управління містобудування й архітектури міста.

У Коростишеві генплан перебуває на стадії розробки. Громадськості його, “можливо”, зможуть надати після затвердження.

Міська рада Малина для ознайомлення з потрібною документацією запрошує відвідати міську раду.

Місто Баранівка досі керується старим генпланом, який було розроблено ще 1984 році та який мав діяти до 2005 року. Проте через відсутність фінансування поки що міська рада не має змоги розробити новий генплан.

“Для вивчення ситуації з доступністю генпланів ми вирішили також направити запити й до райдержадміністрацій, у яких, як відомо, зберігаються генплани невеликих міст”, – розповів координатор моніторингу на Житомирщині Юрій Боровий. “Найбільш популярною відпискою серед чиновників міських рад і райдержадміністрацій Житомирської області було, як вони запевняли, те, що запити надходили не на адресу установи, яка є розпорядником інформації. Проте українське законодавство зазначає, що в такому разі запит має бути перенаправлено до організації, що володіє відповідною інформацією. Цього жодна райадміністрація чи міськрада на Житомирщині зробити не схотіла”, – сказав громадський активіст.

Оскільки інформаційні запити громадської організації проігнорували в Андрушівській, Бердичевській, Коростенській, Овруцькій та Олевській райдержадміністраціях, активісти надіслали скарги до місцевих прокуратур. Майже всі прокуратури, провівши перевірки, виявили в діях посадовців порушення (Андрушівка, Бердичів, Коростень, Олевськ). Прокурори пообіцяли притягти винних осіб до дисциплінарної відповідальності й повідомити про це. Проте впродовж чотирьох місяців таких повідомлень надіслано не було.

Винятком стала Овруцька міжрайонна прокуратура. Її представники повідомили, що до Овруцької райадміністрації ніяких запитів не надходило, “про що свідчать відповідні записи в журналі реєстрації запитів на інформацію”. При цьому активісти наголошують, що запити до всіх установ надсилали рекомендованими листами.

“Як свідчать результати моніторингу доступності генпланів міст Житомирщини, посадовим особам органів місцевого самоврядування та держслужбовцям РДА не завадить частіше звертатися до закону “Про доступ до публічної інформації”. Посадовцям уже давно час звикнути, що генплан – це такий публічний документ, вільний доступ громадян до якого має бути забезпечено вже зараз”, – сказав голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

З відповідями міських рад усіх областей України можна ознайомитися на сайті “Генплан – ключ до твого міста”

Контакти:
ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: