Громадських активістів запрошують долучитися до моніторингу доступності генпланів міст

Східноукраїнський центр громадських ініціатив запрошує громадські організації та громадських активістів узяти участь у моніторингу доступності для громадян генеральних планів міст України

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) запрошує громадські організації та громадських активістів узяти участь у моніторингу доступності для громадян генеральних планів міст України. Ініціативу підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Моніторинг буде здійснено в усіх 459 міських радах України на предмет виконання ними норм законодавства, які забезпечують вільний доступ до публічної інформації. Орієнтовний термін проведення моніторингу – червень-вересень.

Від партнерів очікують:
• збирання інформації про дотримання профільного законодавства в області;
• участь у триденному семінарі з питань доступу до містобудівної документації (профільне законодавство у сфері доступу до інформації, планування та забудови територій; механізми захисту громадських інтересів у сфері містобудування; логістика спільних моніторингових дій);
• надсилання інформаційних запитів до міських рад у власній області;
• обробка й узагальнення отриманої інформації;
• адміністративне та судове (за бажанням) оскарження неправомірних відмов у доступі до публічної інформації;
• проведення прес-конференції за результатами моніторингового дослідження в області, яку представляє партнер;
• участь в інших проектних заходах і діях.

Усім зацікавленим слід заповнити анкету та надіслати її до 20 травня включно на електронну адресу planmista@gmail.com. На основі аналізу анкет СЦГІ запросить до співпраці організації, які координуватимуть моніторинг в областях України.

СЦГІ забезпечить організації-партнери методичними матеріалами й інструментарієм для проведення моніторингу, а також компенсує витрати, пов’язані з його проведенням.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко, 067 640 94 40
Катерина Сімонова, 099 229 08 23
planmista@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: