Громадських активістів навчили ефективно контролювати державні закупівлі

13 липня в Києві відбувся тренінг “Практичні питання громадського контролю державних закупівель”

13 липня в Києві відбувся тренінг “Практичні питання громадського контролю державних закупівель”. У ньому взяли участь переможці конкурсу “Громадський контроль за проведенням тендерних закупівель”, який проводила програма “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Представник творчого об’єднання “ТОРО” (Кіровоград) Олексій Хмара розповів про види державних закупівель та етапи їх здійснення: планування, необхідна тендерна документація, оприлюднення тендерних закупівель, збирання пропозицій, оскарження, підписання договору про здійснення держзакупівель, завдання та роль контрольних органів і громадських організацій. Експерт звернув увагу на основні види зловживань – завищення (заниження) ціни, зміна часу здійснення, підробка печатки, патентів, неясні технічні завдання, об’єднання (подрібнення) лотів, порушення процедури здійснення держзакупівель. За словами Олексія Хмари, Україна посідає перше місце серед пострадянських країн за рівнем корупції під час тендерних закупівель (на другому місці Росія та Казахстан).

Представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ Іван Ільїн розповів про адвокасі-кампанії, проведені членами організації для припинення зловживань у сфері тендерних закупівель лікарських препаратів. Завдяки проведеним кампаніям громадські активісти домоглися скасування закупівлі неякісних лікарських препаратів, а також домоглися проведення тендерних закупівель лікарських препаратів за ціною, в 4 рази меншою порівняно з первинною.

Контакти: “Посилення впливу громадянського суспільства”, (044) 461 95 00, cs@irf.kiev.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: