Громадські організації запрошують в Україну Спеціального доповідача Ради з прав людини ООН

ГО “Інститут правових досліджень і стратегій” розпочала адвокаційну кампанію, спрямовану на розширення доступу до програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в Україні

ГО “Інститут правових досліджень і стратегій” розпочала адвокаційну кампанію, спрямовану на розширення доступу до програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в Україні. Кампанію підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Ініціатива передбачає розвиток діалогу між урядом і громадянським суспільством у контексті міжнародних зобов’язань України в галузі прав людини, зокрема права на здоров’я, а також звернення до Ананда Гровера, Спеціального доповідача з питання про право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного та психічного здоров’я Ради з прав людини ООН.

Кампанія складається з кількох етапів:
Крок 1: Складання 13-15 скарг від осіб, які не мають доступу до ЗПТ, про порушення права на здоров’я та подання їх до Спеціального доповідача.
Крок 2: Надсилання копій скарг до офісу Вповноваженого з прав людини з метою його/її залучення до діалогу.
Крок 3: Запрошення Спеціального доповідача урядом України.
Крок 4: Організація візиту Спеціального доповідача, включно з організацією одноденних консультацій між представниками громадянського суспільства та представниками уряду.

Інститут правових досліджень і стратегій має попередню згоду з офісу Спеціального доповідача здійснити візит до України.

До участі в кампанії запрошують усіх зацікавлених. Охочі можуть зібрати інформацію про випадки недоступності ЗПТ за такими основними тематичними сферами (перелік не є вичерпним):
– відсутність ЗПТ в містах, населених пунктах, де вона має бути згідно з наказами Міністерства охорони здоров’я;
– скарги пацієнтів щодо неможливості потрапити до програми, черги, маленькі квоти (Харків, Одеса, інші міста);
– випадок Донецька, де рішенням місцевої ради було заборонено надання ЗПТ в міських комунальних установах;
– відсутність рецептурної форми видачі препарату ЗПТ.

ГО “Інститут правових досліджень і стратегій”
Андрій Роханський
067 395 83 08
andrewrakhan@gmail.com

“Громадське здоров’я”
Олена Кучерук
(044) 461 97 09
kucheruk@irf.kiev.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: