Громадські організації запропонують удосконалити житлове законодавство

ГО “Спілка власників житла Києва” і ВГО “Спілка власників житла України” в партнерстві з ЛГО “Центр досліджень місцевого самоврядування” розпочинають реалізацію проекту “Громадські ініціативи в реформуванні житлово-комунального господарства”  

ГО “Спілка власників житла Києва” і ВГО “Спілка власників житла України” в партнерстві з ЛГО “Центр досліджень місцевого самоврядування” розпочинають реалізацію проекту “Громадські ініціативи в реформуванні житлово-комунального господарства”. Проект підтримує програма “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Метою проекту є розробка й удосконалення поправок до проекту Житлового кодексу України та поправок до закону про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) щодо поліпшення умов роботи об’єднань співвласників, впровадження інституту управительства та механізмів стимулювання ринку якісних комунальних послуг. Термін реалізації проекту: 1 січня – 31 грудня 2011 року.

У межах проекту буде досліджено систему управління житлом – із обов’язковим створенням ОСББ в будинку (на прикладі Польщі та Німеччини) і без обов’язкового створення ОСББ (Словаччина, Литва й Естонія) – і проаналізовано переваги та недоліки кожної системи.

Експерти проекту проаналізують нормативно-правові акти України (чинний Житловий кодекс, Цивільний кодекс, закон про ОСББ, Загальнодержавна програма реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 рр. та інші) стосовно цілісної системи управління житловим майновим комплексом, включно з прибудинковою територією.

Проект буде реалізовано у формі конференцій, прес-конференцій, діяльності відповідних робочих груп тощо. Після напрацювань пропозицій до вищевказаних документів буде проведено активну лобістську кампанію задля їх реалізації та практичного впровадження за участю народних депутатів, які підтримують проект і його авторів, а також цикл круглих столів у регіонах.

Буде видано аналітичні матеріали з дослідження міжнародного досвіду управління житловою нерухомістю і аналізу нормативно-правових документів України в цій галузі. Також у межах проекту буде проведено інформаційну кампанію (публічні заходи, публікації, видання брошури, інформаційні ролики на телебаченні тощо).

Контакти: В. Бригілевич, (032) 235 48 68

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: