Громадські ініціативи Одещини – розвиток паліативної допомоги в регіоні

За ініціативи БФ “Пчелка” 17 червня 2010 року в м. Одеса відбулося засідання Громадської консультативної ради з розвитку паліативної допомоги в Одеській області.

Консультативна рада з розвитку паліативної допомоги – громадська добровільна ініціатива, до якої приєдналися лікарі та волонтери, представники соціальних служб та психологи, депутати обласної ради Одеської обладміністрації та журналісти, чиновники та просто не байдужі громадяни. Завдання ради – стратегічне планування розвитку паліативної допомоги на Одещині.

Щодо актуальності проблеми розвитку паліативної допомоги в регіоні висловилися представники місцевої влади, зокрема депутат облради, головний лікаря центру Резніка – Будяк Людмила Сергіївна, депутат облради, головний лікар Одеського обласного госпіталю інвалідів війни Волков Петро Георгійович, які взяли активну участь у організації та проведенні засідання консультаційної ради. До участі було запрошено й представника Міжнародного фонду «Відродження», координатора Ініціативи “Паліативна допомога” Ксенію Шаповал.

В рамках обговорення було визначено наступні кроки роботи Консультативної ради:

  • Ініціація створення Координаційної ради з питань паліативної допомоги при управлінні охорони здоров’я Обласної ради Одеської області.
  • Ініціація призначення Головного позаштатного спеціаліста з питань паліативної допомоги при управлінні охорони здоров’я Обласної ради Одеської області.
  • Проведення оцінки потреб у паліативній допомозі для населення Одеської області.
  • Створення інформаційного Інтернет ресурсу з паліативної допомоги в Одеській області.
  • Проведення ознайомчих візитів та вивчення досвіду інших регіонів України з розвитку паліативної допомоги.
  • Створення Школи волонтерів – “Школа друзів Хоспісу” та організація групи волонтерів та навчання основам роботи з паліативними пацієнтами, роботи з родичами, робота з організації залучення матеріальної допомоги для відділень паліативної допомоги, організації адресної допомоги для пацієнтів, навчання волонтерів для роботи у виїзній службі опіки паліативних пацієнтів.

БФ “Пчелка” відома та активна громадська організація в м. Одеса. За підтримки фонду випускається дитячий журнал, проводяться дитячі свята, організовується збір коштів та надається матеріальна допомога на лікування діток з тяжкими захворюваннями, такі як новоутворення. Останні півроку за підтримки МФВ БФ “Пчелка” успішно реалізує проект щодо інтеграції паліативної допомоги у систему післядипломної та додипломної освіти лікарів на базі Одеського медичного університету. Оскільки БФ “Пчелка” орієнтований на роботу в першу чергу з дітьми та тісно співпрацює з відділенням онкогематології Одеської дитячої клінічної лікарні – активістами фонду було піднято питання надання паліативної допомоги дітям. В рамках проекту, кафедра педіатрії, очолювана професором, ч.-кор.. АМНУ Арієвим Миколою Леонідовичем, завершує роботу з адаптації навчальних програм для педіатрів з основ паліативної допомоги. В попередній період реалізації проекту було організовано однотижневе навчання лікаря та медичної сестри з відділення онкогематології Одеської дитячої клінічної лікарні в Румунії, в Хоспісі “Casa Sperantei” м. Брашова, керівник проекту та спеціалісти з кафедри педіатрії відвідали Хоспіс у м. Івано-Франківськ, який існує в Україні ще 1996 року, пройшли одномісячний курс підвищення кваліфікації з паліативної допомоги на базі Національної Академії післядипломної освіти ім.. П. Шупика в Києві.

Контакти організації: Благодійна організація “Благодійний фонд “Пчелка”, 65009, м. Одеса, Адміральський проспект, буд. 1 “В”, кв. 45, телефон: (094) 94-86-940, Ел. пошта: pchelka@te.net.ua.

ЗМІ про подію

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: