Громадські експерти проаналізують підстави засекречення генпланів міст

Громадські експерти дадуть оцінку Переліку відомостей, що становлять службову інформацію. Документ розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Громадські експерти дадуть оцінку Переліку відомостей, що становлять службову інформацію. Документ розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Громадська експертиза проходить у межах проекту “Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції”, який здійснює Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами голови Центру Володимира Щербаченка, саме цей перелік є підставою накладання на генплани міст грифів “ДСК” (“Для службового користування”) й “Таємно”. Ці грифи обмежують доступ громадян до основної містобудівної документації, що суперечить Конституції та законам України.

“Інформація про процедуру ухвалення зазначеного наказу є недоступною громадськості, а підстави, якими керуються державні експерти при формуванні Переліку, є незрозумілими”, – підкреслив експерт.

На думку правозахисників, громадськості невідомо, який вплив матиме обмеження доступу до певної інформації на економічний розвиток міст, на стан довкілля, як буде забезпечено збереження культурної й історичної спадщини, чи сприятиме це рішення подоланню корупції.

Експерти планують отримати від Міністерства дані про процедуру формування Переліку та про його прогнозований вплив на розвиток інших сфер державного управління, а також дати свою оцінку цим процесам. Під час громадської експертизи заплановано широке публічне інформування громадськості щодо перебігу процесу та результатів дослідження.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
(0642) 49 13 74
zahyst@gmail.com

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: