Громадські експерти обговорять законодавство про боротьбу з дискримінацією

19 листопада о 10:30 у Києві (готель “Президент”, вул. Госпітальна, 12) розпочнеться дводенна конференція “Формування та впровадження антидискримінаційного законодавства в Україні: роль громадських організацій”

19 листопада о 10:30 у Києві (готель “Президент”, вул. Госпітальна, 12) розпочнеться дводенна конференція “Формування та впровадження антидискримінаційного законодавства в Україні: роль громадських організацій”. Захід проводять Коаліція з протидії дискримінації в Україні спільно з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у заході візьмуть представники органів влади та понад 20 громадських організацій, серед яких Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина, співкоординатор Коаліції з протидії дискримінації Ірина Федорович, директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов та інші.

20 листопада з 9:00 до 11:00 в межах конференції відбудеться круглий стіл “Застосування судових механізмів протидії дискримінації: представлення успішних практик”. Під час заходу буде розглянуто приклади захисту від дискримінації в українських судах (за участю постраждалих).

Учасники: Дойна Іоана Стрейстяну, адвокат із Молдови; Ірина Федорович, представниця проекту “Без кордонів” Центру “Соціальна дія”; Дмитро Жарий, адвокат, представник Дніпропетровського обласного об’єднання інвалідів “Творчість”; Олег Лепетюк, представник Харківської громадської організації незрячих юристів.

Реєстрація ЗМІ на місці за редакційними посвідченнями.

Громадські організації неодноразово наголошували на тому, що в Україні немає реальних механізмів захисту від дискримінації. Це підтвердили і країни – члени ООН, які 24 жовтня назвали дискримінацію однією з основних проблем із правами людини в Україні. На думку фахівців, нещодавно ухвалений Верховною Радою закон “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” не вирішує тих проблем, які піднімають вітчизняні правозахисники та міжнародні організації, та потребує кардинальних змін.

Контакти:
Коаліція з протидії дискримінації в Україні
Ірина Федорович
097 509 40 62

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: