Громадські експерти контролюватимуть виконання Україною зобов’язань перед ЄС

В Україні стартує громадський моніторинг виконання Україною Порядку денного асоціації (ПДА) між Україною і ЄС – двостороннього документу, що містить перелік реформ, які має здійснити Україна у співпраці з ЄС.

Проект виконує Консорціум аналітичних центрів у складі Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД), Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) та Центру політико-правових реформ (ЦППР) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”. Медійну підтримку проекту надає МГО “Інтерньюз-Україна”. Проект здійснюється у співпраці з Громадською експертною радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

Громадський моніторинг дозволить виокремити основні проблеми та виклики, що виникають у процесі виконання пріоритетів ПДА Урядом країни та Європейською стороною у визначених пріоритетних сферах. Реалізація проекту передбачає аналіз правових актів, політичних документів, прийнятих законопроектів, що будуть стосуватися виконання положень з боку української сторони Порядку денного про Асоціацію між Україною та ЄС у сферах політичного та економічного діалогу: конституційного реформування, розвитку громадянського суспільства, реформи публічної адміністрації та її прозорості, судової реформи, доступу до правосуддя та правової допомоги, кримінальної юстиції та захисту прав людини, економічних перетворень, безпекової сфери.

Незалежний аналіз дій української влади здійснює експертна група, до якої входить 21 експерт з питань політичного діалогу, верховенства права та захисту прав людини, економічних реформ, безпекових питань та охорони навколишнього середовища. Експерти слідкуватимуть за виконанням пріоритетів ПДА, визначених для виконання у 2010 році Спільним комітетом високопосадовців, та доноситимуть результати аналізу до Уряду України та Європейської Комісії.

Передбачається вчасно інформувати громадськість, експертне середовище про дії влади та їх відповідність ПДА, а також їх ефективність. Консорціум регулярно інформуватиме представників Уряду України та Європейської щодо результатів аналізу реалізації ПДА, що дозволить впливати на виконання пріоритетів ПДА.

Термін реалізації проекту: 1 травня 2010 року – 30 квітня 2011 року.

Контактні особи: керівник проекту Юлія Тищенко (tyjulia@gmail.com), координатор проекту Світлана Горобчишина (sveta@uncpd.kiev.ua).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: