Громадські активісти підтримають стратегічні судові справи з протидії дискримінації

Харківська обласна фундація “Громадська Альтернатива” оголошує конкурс ініціатив “Стратегічні судові справи з протидії дискримінації”

Харківська обласна фундація “Громадська Альтернатива” оголошує конкурс ініціатив “Стратегічні судові справи з протидії дискримінації”. Конкурс підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Конкурс передбачає консультативну та фінансову підтримку стратегічних судових справ, спрямованих на подолання конкретного прояву дискримінації за ознаками раси, інвалідності, гендеру чи сексуальної орієнтації. Підтримка охоплює період підготовки справи до суду.

Учасниками конкурсу можуть бути юристи й активісти громадських організацій, незалежні юристи й адвокати, представники груп, які зазнають дискримінації. Пріоритет буде надано випускникам освітніх заходів ХОФ “Громадська Альтернатива”, які отримали підготовку з ведення стратегічних судових справ із протидії дискримінації

У межах конкурсу буде підтримано проекти, які матимуть чітку стратегію подолання конкретного прояву дискримінації за однією з названих ознак через використання судової системи.

Обов’язковою умовою конкурсу є спрямованість запланованої судової справи на зміну закону, практики його застосування чи державної політики (тобто системні позитивні соціальні зміни), а не на отримання індивідуального рішення для конкретної особи (групи осіб).

Суттю проекту має бути опис підготовчого етапу до початку судового провадження, тобто моделювання судової справи: вивчення ситуації та пошук ідеального клієнта, збір доказів, замовлення експертиз, залучення професійних юристів, організація дій на підтримку судочинства (залучення ЗМІ, експертних організацій) тощо.

У межах конкурсу не буде підтримано проектів, спрямованих винятково на гонорари виконавцям, забезпечення поточної діяльності організації, придбання обладнання.

Проектні пропозиції за доданою формою приймають до 30 листопада на електронну адресу discrimination.net.education@gmail.com. Усі проекти отримають експертну оцінку та рекомендації щодо провадження судової справи. Результати конкурсного відбору буде повідомлено до 7 грудня.

Максимальний розмір фінансової підтримки – 500 доларів США, середній розмір – 200 доларів США.

Фінансову підтримку надаватимуть на основі договору, який передбачає надання ініціатором проекту фінансового та змістовного звіту про його виконання.

Термін виконання проекту не повинен перевищувати 2 місяців і завершитися до 10 лютого 2013 року.

Критерії оцінки проектних пропозицій.
– відповідність пріоритетам та умовам конкурсу;
– актуальність обраної проблеми для суспільства чи окремих громад;
– спрямованість на системні позитивні зміни в суспільстві, місцевій або локальній громаді;
– конкретність цілей, завдань і результатів;
– наявність чіткої стратегії ведення судової справи;
– реальність та ефективність запланованого судового процесу, що передбачає: а) спроможність ініціаторів проекту виконати поставлені завдання; b) реалістичність термінів; c) достатність та оптимальність підібраних ресурсів;
– конкретний план реалізації проекту – підготовчого етапу до початку судової справи.

Контакти:
Харківська обласна фундація
“Громадська Альтернатива”
050 402 34 56
discrimination.net.education@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: