Громадські активісти обговорять методику перерахунку тарифів на опалення

11 грудня об 11:00 у Києві (ІА “Укрінформ”, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться круглий стіл “За справедливий тариф на опалення!”

11 грудня об 11:00 у Києві (ІА “Укрінформ”, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться круглий стіл “За справедливий тариф на опалення!” Захід проводить ГО “Комітет захисту конституційних прав і свобод громадян” і Громадянська мережа “Опора” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Мета круглого столу – обговорення методики перерахунку вартості послуг із теплопостачання з урахуванням середньої температури повітря за опалювальний період і подання відповідних пропозицій органам влади.

Учасники:
– Станіслав Захаров, директор департаменту систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства;
– Світлана Старцева, директор департаменту економіки Мінрегіону;
– Микола Козирев, голова правління ГО “Комітет захисту конституційних прав і свобод громадян” (модератор);
– Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі “Опора” (модератор);
– Вільям Такер, директор проекту USAID “Реформа міського теплозабезпечення в Україні”;
– Олена Нич, консультант із питань ціноутворення ВБО “Інститут місцевого розвитку”;
– Олексій Кучеренко, голова Спілки власників житла України;
– Михайло Березовчук, заступник голови Спілки власників житла Києва.

Акредитація обов’язкова.

Нещодавно голова Національної комісії з держрегулювання у сфері комунальних послуг Валерій Саратов заявив, що тарифи на опалення покривають витрати лише на 74%, тому прийшов час їх знову підвищувати, оскільки ресурси дорожчають.

Зі свого боку, громадські організації з’ясували, що завищення тарифів на тепло в кожному місті має ту саму ретельно приховувану від суспільства причину – застарілі нормативи витрат тепла на опалення будинків, розраховані на такі холодні зими, які були в період 1881-1960 років. Це означає, що споживачі оплачують не вартість фактично спожитої теплової енергії, а розрахункову вартість за нормативом для більш холодних зим. За розрахунками, які здійснили громадські експерти, на кожному квадратному метрі квартири за опалювальний сезон споживачі тепла переплачують 5-7 грн.

Програма

Контакти:
Артем Соколенко
050 440 46 08
a.sokolenko@krasni.com.ua

 

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: