Громадське обговорення антикорупційних ініціатив: Львів

Дванадцять антикорупційних проектів громадських організацій Львівщини претендують на перемогу у конкурсі "Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області"

Дванадцять антикорупційних проектів громадських організацій Львівщини претендують на перемогу у конкурсі “Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області”, який проходить за ініціативи голови Львівської обласної державної адміністрації  і Міжнародного фонду «Відродження»  Ці ідеї обрані кращими у першому турі конкурсу з-поміж поданих 37-ми.

Про це йшлось під час обговорення пропозицій проектів, яке відбулось за участі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження” Євгена Бистрицького, а також експертів та журналістів.

«Міжнародний фонд «Відродження» спільно зі Львівською ОДА оголосили антикорупційний конкурс, який спрямований віднайти ефективні інструменти боротьби з корупцією у Львівській області, – розповіла керівник Західноукраїнського представництва фонду “Відродження” Оксана Дащаківська. – І наше завдання зробити ініціативи громадських організацій щодо подолання корупції максимально ефективними та корисними».

У підсумку, кожна громадська організація-переможець першого етапу антикорупційного конкурсу має ще два тижні на доопрацювання проектної заявки враховуючи зауваження експертної ради та менторів фонду, а також пропозиції та зауваження отримані сьогодні в ході відкритого обговорення.

Серед кращих 12-ти ідей громадських організацій – проекти антикорупційних журналістських розслідувань, моніторингу державних закупівель, надання земельних ділянок в оренду і для приватизації, боротьба з незаконною вирубкою лісу, плагіатом у вищих навчальних закладах. Також є ініціатива, спрямована на виховання нетолерантного ставлення дітей до корупції, проект щодо залучення громадськості до участі в комісії з розгляду скарг у Державній фіскальній службі.

На переконання очільника Львівщини Олега Синютки, фонд «Відродження» надає надзвичайно важливу методологічну та фінансову підтримку у боротьбі з корупцією. «Єдине побажання, щоб усі найкращі ідеї були реалізовані. Водночас зі сторони обласної державної адміністрації, я гарантую абсолютну підтримку», – сказав керівник ОДА.

«Корупція – це те, що роз’їдає Україну та гальмує реформи в державі. Сьогодні громадськість прагне не лише виявляти та моніторити такі факти, а безпосередньо на практиці долучатися до боротьби з цим ганебним явищем», – резюмував Євген Бистрицький.

Перелік переможців першого етапу антикорупційного конкурсу:

 • Громадське.Львів
 • Українська Галицька Асамблея
 • Товариство «Юрій Дрогобич»
 • ГО «Медіаконтроль»
 • Львівська Група
 • ГО «Комітет по сприянню боротьбі з економічною злочинністю та корупцією»
 • Комітет підприємців Львівщини
 • Інститут Суспільних Ініціатив
 • Лабараторія ідей
 • Кластер Деревообробки та меблевого виробництва
 • Інформаційно-аналітичний центр «Логос»
 • Інститут Масової Інформації

Контакти: Оксана Дащаківська, керівник Західноукраїнського представництва МФ «Відродження»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: