Громадська рада з питань ІКТ висловила пропозиції щодо розвитку соціально-відповідального партнерства

23 грудня 2010 року відбулася прес-конференція Громадської ради з питань інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) «Соціально-відповідальне партнерство на тлі адміністративної реформи».

На прес-конференції оголошені пропозиції щодо покращення механізму взаємодії органів державної влади України та громадянських і бізнесових інституцій, розроблені недержавними організаціями сфери інформаційно-комунікаційних технологій зі складу Громадської ради з питань ІКТ. Пропозиції складені у вигляді Відкритого листа до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України «Про невідкладні заходи щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні».

На думку представників цього об‘єднання, яке включає більш ніж 20 вітчизняних та міжнародних неурядових організацій, зараз, в умовах проведення оптимізації системи центральних органів виконавчої влади України найбільш нагальним є завдання залучення інституцій громадянського суспільства до відкритого діалогу, експертизи проектів нормативно-правових актів у сфері ІКТ, розробки і вдосконалення законодавчих актів у сфері розбудови інформаційного суспільства, створення національної системи індикаторів його розвитку, а також надання громадськості можливості контролю за формуванням і виконанням завдань Національної програми інформатизації та впровадження Концепції розвитку електронного урядування в Україні.

В якості практичного інструменту реалізації цих функцій запропоновано створити Раду з питань розвитку інформаційного суспільства при Президентові України.

Як заявила в ході прес-конференції Голова Правління Інтернет Асоціації України Тетяна Попова, члени Громадської ради вітають наміри Президента та уряду України щодо дерегуляції різних сфер суспільного життя та пропонують свою допомогу у виконанні цього курсу. «У нас залишилося не так багато часу, щоб наша країна стала у сфері інформаційних технологій не споживачем чужих продуктів, а виробником власних. І без партнерства держави, бізнесу і громадськості вирішити цю задачу неможливо», – відзначила керівник ІнАУ.

«Ми вітаємо початок адміністративної реформи по суті, але ж є ряд окремих елементів цієї реформи, що  викликають у нас занепокоєння», – відмітив Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців з питань IT Іван Пєтухов, – «Скажімо, слово «інформатизація» у назві профільного органу виконавчої влади замінено словом «інформація», що створює вакуум у відповідній сфері управління. Як в таких умовах виконувати Указ Президента, що оголошує проведення у 2011 році в Україні Року освіти та інформаційного суспільства? Тому для оптимізації системи державного управління у сфері ІКТ має бути забезпечене прозоре та відрите обговорення пропонованих рішень,і в такій ситуації ми готові надати всіляку допомогу і взяти на себе відповідальність за них».

Президент Асоціації «Інформаційні Технології України» Ігор Лисицький узагальнив світовий досвід саморегулювання: «В основі механізмів саморегулювання, які давно розвинуті у передових країнах світу, лежать саме стандарти послуг. Від того, наскільки цивілізованими є механізми саморегулювання, залежить якість послуг, що надаються населенню. Якщо ми сьогодні не зробимо рішучих кроків, вітчизняні підприємства поступляться іноземним конкурентам у сфері ІКТ».

Виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету (ІТК) Катерина Котенко звернула увагу учасників прес-конференції на те, що діяльність Громадської ради з питань ІКТ дає можливість заощадити значні бюджетні кошти. «Зараз так багато справ в державі, що у її представників не завжди є розуміння, що конкретно треба змінити у сфері законодавства і управління. А нам потрібен лише рупор, адже вся робота виконується за рахунок недержавних організацій», – зазначила керівник ІТК.

Директор МГО «Європейська Медіа Платформа» Оксана Приходько сконцентрувалась на світовому досвіді: «Природність саморегуляції в сфері управління Інтернетом постійно витримує перевірки на міцність не тільки в Україні. На загальносвітовому рівні спроба запровадити міжурядову структуру регулювання цієї галузі зазнала поразки, і профільному комітету ООН нещодавно довелось переглянути власне рішення і залучити до робочої групи не тільки представників урядів, але й бізнес та суспільство. Хоча намагання «контролювати» Інтернет демонструють багато країн  – Китай, Іран, Саудівська Аравія тощо. І саме зараз Україна має вирішити, піде вона саме цим шляхом і опиниться в інформаційній «резервації», чи стане частиною дійсно демократичного, заможного інформаційного суспільства».

* * *

Громадська рада з питань інформаційно-комунікаційних технологій створена у березні 2005 року як об’єднання громадських організацій та підприємницьких асоціацій з метою формування узгодженої громадської позиції щодо розбудови інформаційного суспільства в Україні – http://ict-forum.org.ua

 

Додаток. Лист Громадської Ради з питань ІКТ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: