Громадська рада в Херсоні – проти корупції

15 квітня відбулося засідання Громадської ради при Херсонському міському голові, на якому громадські діячі підтримали рекомендації експертів Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень відносно зменшення корупції у сфері освіти міста та створили коаліцію "За прозорий бюджет".

15 квітня відбулося засідання Громадської ради при Херсонському міському голові, на якому громадські діячі підтримали рекомендації експертів Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень відносно зменшення корупції у сфері освіти міста та створили коаліцію “За прозорий бюджет”.

Про рекомендації, які планується направити міському голові, розповів експерт проекту «Громадські ініціативи для зменшення корупції у сфері освіти міста Херсона» Володимир Молчанов.

Це, по-перше, змусити управління освіти переглянути діючий план закупівель на 2015 рік шляхом включення туди всіх передбачених кошторисом по спеціальному фонду капітальних витрат на загальну суму 9 млн 800 тис. грн, у тому числі капітальних ремонтів, реконструкцій, придбань обладнання і предметів довгострокового користування.

«Для цього об’єднати закупівлі подібних товарів і робіт в одних торгах, при необхідності – розбиваючи на лоти. Також зобов’язати управління освіти при укладанні договорів та прийнятті кошторисів, договірних цін, актів виконаних робіт та накладних вимагати від підрядників і постачальників чіткої вказівки марки, виробника, країни походження, потужності та інших істотних характеристик товару, що купується, і матеріалів, використовуваних при виконанні робіт – для полегшення цінового контролю», – пояснив Володимир Молчанов.

Друга рекомендація, яку підтримали члени Громадської ради – посилити контроль за використанням грошей на харчування та зобов’язати Управління освіти розміщувати на своєму офіційному сайті всю інформацію, пов’язану з витратою бюджетних коштів.

«Експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень вважають, що дитяче харчування здійснюється дуже непрозоро і є майданчиком для корупції. Згідно з новим бюджетом на цей рік Верховна Рада дозволила територіальним громадам відмовитися від годування дітей. І багато міст цим скористалися. У Херсоні ж харчування дітей зберегли в розмірі 40 мільйонів. Експерти вважають, що з цих грошей як мінімум половина йде не на харчування», – прокоментував голова Громадської ради Олександр Мошнягул.

Третя рекомендація – при проведенні комітетом з відкритих торгів процедур закупівель робіт і матеріалів, зазначених у п.1. цих пропозицій, запрошувати до спостереження батьківські комітети відповідних закладів.

Таким чином, рекомендації були підтримані Громадською радою і будуть спрямовані Херсонському міському голові.

Громадські діячі проявили стурбованість темою корупції, яка не обмежується тільки сферою освіти. Тому було прийнято рішення створити коаліцію «За прозорий бюджет», куди увійшли всі присутні (а це представники близько 20 громадських організацій).

«Коаліція створена для того, щоб широко охопити не тільки сферу освіти, а й інші сфери. Суспільної коаліція «За прозорий бюджет» буде виводити на світло всі темні сторони міського бюджету», – прокоментував голова Громадської ради Олександр Мошнягул.

Найближчим часом пройде перше засідання коаліції, кількість її членів буде збільшена, оскільки в коаліції увійдуть ще представники ЗМІ та інших громадських організацій.

Громадська організація «Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень» разом з партнерами здійснює проект «Громадські ініціативи для зменшення корупції у сфері освіти міста Херсон», який сприяє подоланню проявів корупції в дошкільній і шкільній освіті міста Херсон, поліпшенню стану освіти міста шляхом проведення комплексного моніторингу використання бюджетних ресурсів, які виділяються на освіту. Проект реалізовується за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Контакти:Катерина Пономаренко, +380552344426, +380661008191

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: