Громада Миргорода разом із міською владою визначила пріоритети бюджету на 2010 рік

18 серпня 2009 року у м. Миргород відбулися громадські слухання “Пріоритети бюджетних програм з благоустрою та капітального ремонту житлового фонду міста Миргород на 2010 рік”.

У слуханнях взяли участь секретар міської ради Ільяшенко Людмила Михайлівна, заступник міського голови з питань ЖКГ Богиня Анатолій Дмитрович, начальник фінансового управління Устименко Надія Григорівна, депутати міської ради, голови рад мікрорайонів та активісти громадськості.

Присутні на слуханнях мали змогу ознайомитись з цифрами виконання міського бюджету за І півріччя 2009 року завдяки інформаційному буклету “Стисло про бюджет”.

Учасники зборів заслухали доповідь заступника міського голови, начальника Управління ЖКГ Анатолія Богині, який детально розповів про обсяги виконаних робіт за напрямком “Благоустрій міста та капітальний ремонт житлового фонду м. Миргород” за рахунок коштів міського бюджету у поточному році. Згідно з інформацією Анатолія Богині Управління ЖКГ витратило у першому півріччі 3,8 млн. гривень, з них 1,8 млн. із спеціального фонду. На утримання апарату управління комунальною сферою витрачено близько 222 тис. гривень.

Жителі міста відзначили, що не всі кошти, спрямовані з міського бюджету на благоустрій, витрачаються ефективно: встановлені міською владою у 2008 році каналізаційні люки цього року вже потребують заміни, оскільки є неякісними. Неефективною жителі визнали роботу працівників міських кладовищ – вони не відпрацьовують заробітну плату, що її платить міський бюджет. Секретар міської ради закликала голів громадських комітетів контролювати якість та добросовісність робіт, що здійснюються працівниками МКП “Ритуал” з утримання кладовищ.

Голови мікрорайонів відзначили, що не всі проблеми, які були заявлені на фінансування на початку року здійснюються. Начальник житлово-комунального господарства відповів, що це сталося через нестачу фінансових ресурсів, які мали надійти з державного бюджету згідно формульного розрахунку. За його словами державний бюджет недодав обіцяних 2 млн. гривень, що призвело до не розрахунків з організаціями-підрядниками, які вже наперед виконали роботи з благоустрою.

Представники Проекту “Впровадження системи громадського моніторингу міського бюджету у Полтавській області” Вадим Штефан та Анжеліка Саідова запропонували концепцію нормативно-правового акту місцевого рівня “Про конкурсний відбір програм, що будуть фінансуватися з міського бюджету у сфері благоустрою”. Цей нормативно-правовий акт має відкрити шлях до повної прозорості витрачання коштів міського бюджету Миргорода у сфері благоустрою та ремонту житлового фонду, посилити рівень відповідальності розпорядників коштів за ефективність витрат та підвищити рівень контролю з боку громадських комітетів за виконанням робіт. Розробка цього документу стане наступним кроком з впровадження концепції програмно-цільового бюджетування не тільки в Полтавській області, але й в Україні.

Результатом обговорення стало затвердження слуханнями резолюції, що була передана міській владі Миргорода.

Громадські слухання пройшли як черговий етап реалізації проекту “Впровадження системи громадського моніторингу бюджету у Полтавській області” і мають на меті пріоритизувати проблеми, що вимагають фінансування з міського бюджету, та надати оцінку дій влади в питаннях бюджетного фінансуванні міських програм громадянами.

Проект “Впровадження системи громадського моніторингу бюджетного процесу в Полтавській області” фінансується Міжнародним фондом “Відродження” та здійснюється Полтавським агентством розвитку територій. Проект має на меті підвищення прозорості, ефективності та підзвітності громадянам місцевих бюджетів.

Діана Зубко, координатор програми “Посилення впливу громадянського суспільства
тел: +380 (44) 461 95 00 | факс: +380 (44) 486 01 66
eлектронна пошта: zubko@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-a, кім. 2

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: