Горлівські активісти ознайомилися з досвідом самоорганізації у Вінниці й Одесі

Представники громадських організацій і влади міста Горлівка (Донецька область) відвідали Вінницю й Одесу задля вивчення досвіду роботи органів самоорганізації населення (ОСН) і ресурсних центрів для ОСН

Представники громадських організацій і влади міста Горлівка (Донецька область) відвідали Вінницю й Одесу задля вивчення досвіду роботи органів самоорганізації населення (ОСН) і ресурсних центрів для ОСН. Візит організувала Асоціація горлівської громади “Відродження та розвиток” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як розповіли горлівським активістам, у Вінниці ухвалено Програму розвитку ОСН на 2012-2016 роки. Вона передбачає розвиток мікрорайонів із чіткою розбивкою по вулицях і планом робіт. При цьому міська влада вкладає 50% необхідних коштів, а інші 50% знаходять самі мешканці мікрорайону.

У Вінниці працюють 24 ОСН. Бюджет кожного з них становить 30 тис. грн., які їм виділяють на необхідні матеріали (канцелярські товари, очищення забруднених території від сміття, придбання гойдалок на мікрорайоні тощо). У кожному комітеті працюють голова та секретар, які отримують заробітну платню від міської ради. Також їм можуть нараховувати премію в розмірі до 50% зарплатні.

В Одесі відбулася зустріч учасників навчальної поїздки з громадськими лідерами, які займаються питаннями самоорганізації населення й участі громадськості в місцевому розвитку. Горлівські активісти ознайомилися з роботою Центру організаційно-методичної підтримки ОСН, ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” та партнерських структур.

Контакти:
Асоціація горлівської громади
“Відродження та розвиток”
(06242) 55 27 62

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: