Голову Львівської облради закликають запобігти корупції при фінансуванні “мовної” програми

Голову Львівської обласної ради Петра Колодія закликають забезпечити дотримання антикорупційних стандартів при фінансуванні української культури й мови шляхом оприлюднення переліку приватних або партійних депутатських ініціатив чи структур, які заплановано фінансувати з обласного бюджету 2013 року на позаконкурсній основі

Голову Львівської обласної ради Петра Колодія закликають забезпечити дотримання антикорупційних стандартів при фінансуванні української культури й мови шляхом оприлюднення переліку приватних або партійних депутатських ініціатив чи структур, які заплановано фінансувати з обласного бюджету 2013 року на позаконкурсній основі. Про це йдеться у відкритому листі до посадовця, який 23 січня направили громадські організації та експерти області. Звернення ініціював громадський моніторинговий комітет, що працює за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Олег Яценко, експерт комітету, наголосив що ініціатори листа також висловилися за обмеження практики позаконкурсного фінансування.

Він зазначив, що нещодавнє звільнення начальника обласного управління культури Сергія Бурка та його допити в СБУ й міліції пов’язані з оприлюдненням результатів громадського антикорупційного моніторингу, завдяки якому було викрито корупційні схеми освоєння коштів обласної Програми розвитку української мови, української культури й історичної свідомості громадян. Олег Яценко додав, що громадські організації – учасники моніторингу закликають також звільнити Ореста Шейку, пов’язаного з просуванням позаконкурсного державного фінансування замовлень для очолюваного ним ТОВ “Кампанія Гердан”, з посади голови профільної гуманітарної комісії Львівської обласної ради.

Громадські активісти стверджують, що основною причиною низької ефективності названої програми є конфлікт інтересів, адже значну частину її бюджету спрямовано на фінансування державним коштом власних або партійних проектів окремих депутатів обласної ради. За словами Олега Яценка, Орест Шейка пролобіював фінансування поліграфічних замовлень на ТзОВ “Компанія Гердан”, де він є директором, а Юрій Підлісний – фінансування конкурсу “Україна, в якій я хочу жити”, який раніше проводили ТзОВ “Компанія Гердан” і партія “Фронт Змін”.

Експерт розповів, що громадська експертиза засвідчила невиконання у 2012 році замовлених за державний кошт послуг компанією, очолюваною Орестом Шейкою, попри фіктивні акти виконаних робіт, підписані звільненим начальником управління культури ОДА Сергієм Бурком. Наприклад, до кінця 2012 року не було випущено 750 поліграфічних каталогів у межах виставки сучасного мистецтва “Львів-2012”, приуроченої до Євро-2012, хоча кошти на це Орест Шейка як директор ТзОВ “Компанія Гердан” отримав іще в серпні 2012 року.

Олег Яценко не виключає, що якісні приватні чи партійні ініціативи депутатів може бути профінансовано, але прозоро й на конкурсній основі, а не за такими корупційними схемами, як це було 2012 року.

Громадські експерти у зверненні попереджають голову Львівської обласної ради, що корупційні діяння можуть повторитися й 2013 року, адже, попри конфлікт інтересів, той же Орест Шейка як голова профільної депутатської комісії знову має погоджувати річні кошториси управлінь Львівської облдержадміністрації, які є виконавцями “мовної” програми. Отже, на думку учасників моніторингу, існує корупційний ризик, що ці управління ОДА знову поза конкурсом доручать освоювати бюджетні кошти безпосередньо Орестові Шейці через підписання з ним уже як директором ТзОВ “Компанія Гердан” угод про здійснення заходів і актів виконаних робіт без виконання таких робіт, як це відбувалося 2012 року.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
067 402 96 72

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: