Голова Львівської обладміністрації звільнив заступників через нереагування на антикорупційний моніторинг

Голова Львівської обладміністрації Михайло Костюк звільнив двох своїх заступників через неналежне реагування на скаргу Інформаційно-аналітичного центру “Логос” за підсумками антикорупційного моніторингу

Голова Львівської обладміністрації Михайло Костюк звільнив двох своїх заступників через неналежне реагування на скаргу Інформаційно-аналітичного центру “Логос” за підсумками антикорупційного моніторингу. Центр спільно з організаціями-партнерами здійснює антикорупційний моніторинг за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”. Моніторинг координує ВМГО “Студентське братство”.

Експерт Центру Олег Яценко нагадав, що після відмови Львівської ОДА оприлюднювати інформацію про умови фінансування приватних структур, зокрема компанії депутата Ореста Шейки, “Логос” звернувся до прокуратури з вимогою притягти винних посадовців ОДА до відповідальності, а прокуратура 26 грудня 2012 року зобов’язала облдержадміністрацію провести службове розслідування.

Олег Яценко процитував протокол наради голови Львівської ОДА №3/0/7-13, у якому Михайло Костюк санкціонував звільнення заступників голови облдержадміністрації Михайла Янковського й Олега Рудницького, а також керівника відділу запобігання й виявлення корупції Ігоря Гогоші “за невиконання доручення щодо проведення службового розслідування на підставі листа прокуратури Львівської області за зверненням виконавчого директора Інформаційно-аналітичного центру “Логос”. Крім того, Олег Яценко нагадав, що 14 січня було звільнено начальника управління культури ОДА Сергія Бурка, який нині дає свідчення СБУ та міліції.

За інформацією експерта, прокуратура Львівської області повідомила центр “Логос”, що триває досудове слідство за фактом внесення завідомо неправдивих даних до акту виконаних робіт, через який на компанію “Гердан” Ореста Шейки було перераховано 99,9 тисяч гривень, хоча оплачених робіт до кінця 2012 року здійснено не було. Олег Яценко нагадав, що Орест Шейка як голова депутатської комісії погоджує річні кошториси тих управлінь Львівської ОДА, чиї бюджети “освоюють” за участю його поліграфічної компанії, що є явним конфліктом інтересів.

За словами Олега Яценка, голові обласної ради Петру Колодію надіслали “Відкритого листа щодо необхідності припинення позаконкурсного фінансування приватних і партійних ініціатив окремих депутатів обласної ради коштом розвитку української мови”, але керівник справ Львівської обласної ради Євген Захаревич відмовився надати учасникам моніторингу будь-яку інформацію з цього приводу. Експерт нагадав, що в інформаційному запиті, поданому як супровідний лист до названого “Відкритого листа”, містилося прохання “оприлюднити для громадського обговорення перелік приватних або партійних ініціатив чи структур, які на позаконкурсній основі заплановано фінансувати за рахунок обласного бюджету 2013 року”. Одначе Євген Захаревич переадресував 31 січня цей запит до Львівської ОДА.

Олег Яценко повідомив, що у відповіді першого заступника ОДА Богдана Матолича на згаданий запит зазначено, що бюджет 2013 року складено з урахуванням доповнень, які запропоновували депутати обласної ради, але при цьому не наведено жодного факту позаконкурсного фінансування приватних депутатських чи інших структур.

На думку експерта, уникнути корупційних схем позаконкурсного фінансування приватних структур, як це мало місце з компанією депутата Ореста Шейки у 2012 році, можна, запровадивши прозорі конкурсні механізми відбору виконавців заходів низки обласних програм гуманітарного спрямування.

Протокол звільнення (фото 1)

Протокол звільнення (фото 2)

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: