Голопристанський селянин отримав три тисячі за вкрадений мопед

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як мешканцеві Херсонщини допомогли отримати компенсацію від злочинців за вкрадений мопед

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про те, як мешканцеві Херсонщини допомогли отримати компенсацію від злочинців за вкрадений мопед. Допомогу чоловікові надав Центр правової інформації та консультацій у місті Гола Пристань, роботу якого координує Фонд розвитку Голопристанського району за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голопристанський селянин отримав три тисячі за вкрадений мопед
Ольга Жукова

Для сьогоднішнього херсонського села ситуація відсутності роботи для селян є звичною. Більшість сімей живуть із того, що виростили на своєму городі, а потім продали на базарі. Тому втрата майна, яке допомагає селянинові заробити на прожиття є дуже болісною.

Чоловік та дружина Сєрови з села Таврійське на Херсонщині безробітні, виховують двох дітей. Мають присадибну ділянку, де вирощують овочі. Їх єдиним транспортним засобом був мопед. Саме ним вони вивозили городину на базар, а отримані з продажу овочів гроші були їх єдиним доходом. Великих статків ця робота не приносила, але вистачало на досить скромне прожиття.

Одного літнього вечора два місцевих молодики Віктор та Андрій проникли до садиби Івана Миколайовича та його дружини, і вкрали у них мопед. Для сім’ї це значна втрата, адже вартість мопеда три з половиню тисячі гривень.

Звісно, Іван Миколайович подав заяву до правоохоронних органів, за якою відкрили кримінальну справу. За деякий час міліція встановила злочинців та затримала їх. Під час слідства потерпілий чоловік зустрічався з прокурором та слідчим, які запевняли, що справа виграшна, його інтереси будуть враховані і все буде добре. Тому під час розгляду справи чоловік звернувся до суду з клопотанням, щоб обвинувачені відшкодували йому збитки за вкрадений мопед. Адже потерпілий має на це право згідно з ст. 56 ч.10 Кримінального процесуального Кодексу України.

Однак суд першої інстанції клопотання проігнорував, а крадії відбулися умовним терміном покарання.

Тоді Іван Миколайович звернувся до хлопців, які вкрали мопед, щоб вони повернули йому гроші. Однак ті відмовились, бо вони не мають роботи та й у них «усе схвачено, де треба».

Зрозумівши, що йому ніхто не допоможе, Іван Миколайович пішов у сільраду. Там йому порадили звернутися за безоплатною правовою допомогою в Центр правової інформації та консультацій.

Вивчивши документи, юристи Центру з’ясували, що доказів факту корупції з боку прокурора та слідчого чоловік немає. Тому безперспективно доводити порушення законодавства щодо зловживання службовим становищем правоохоронцями. Але є законні підстави щоб захистити права потерпілого щодо відшкодування збитків. Тому координатор Центру Димитрій Коломієць підготував апеляційну скаргу на рішення Голопристанського районного суду. І результат не забарився.

Отримавши виклик до апеляційного суду, підсудні зрозуміли, що умовний термін відбування покарання може бути скасовано апеляційним судом і вони можуть потрапити в колонію. Тому вони самі запропонували потерпілому відшкодувати збитки у розмірі вартості мопеда.

Справа ще буде розглядатися в Херсонському апеляційному суді. Але Іван Миколайович уже отримав гроші і вдячний юристам Центру за допомогу.

Контакти:
Фонд розвитку Голопристанського району
Димитрій Коломієць
050 631 48 77
g_pristan@meta.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: