Голопристанець переміг бюрократів пенсійного фонду

Димитрій Коломієць, координатор ГО "Фонд розвитку Голопристанського району", опублікував статтю про те, як пенсіонерові допомогли отримати надбавку до пенсії за статус "дитина війни"

Димитрій Коломієць, координатор ГО “Фонд розвитку Голопристанського району”, опублікував на порталі “Правовий простір” статтю про те, як пенсіонерові допомогли отримати надбавку до пенсії за статус “дитина війни”. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Гола Пристань (Херсонська область), який працює за підтримки програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Голопристанець переміг бюрократів пенсійного фонду
Димитрій Коломієць

Три роки пенсіонер витратив, щоб вибороти в держави гарантовану надбавку до пенсії за статус «дитини війни». Але працівники пенсійного фонду скориставшись «хитрощами» законів і надбавку пенсіонеру не виплатили, ще й пенсію зменшили.

Пенсіонер Борис Іванович Тараненко з Голої Пристані має сорок років трудового стажу та статус «дитина війни». Чотири роки тому Борис Іванович звернувся до Центру правової інформації та консультацій Голопристанського району, щоб юристи допомогли отримати надбавку до пенсії за статус «дитина війни». У Центрі пенсіонеру підготувати позов до суду. І Голопристанський районний суд своїм рішенням задовольнив вимоги пенсіонера. Однак управління пенсійного фонду України (далі – ПФУ) в Голопристанському районі оскаржило це рішення в Одеському апеляційному суді. Майже три роки пішло на судову тяганину.

Та, нарешті, постанова Одеського апеляційного суду зобов’язала управління ПФУ в Голопристанському районі нарахувати та виплатити державну соціальну допомогу* за період з 15 жовтня 2010 до 22 липня 2011 року. Нарахування місцевий пенсійний фонд зробив, але фактично гроші не виплатив. Бо ці кошти не передбачені в державному бюджеті. Яскравий приклад того, як держава гарантує та не виконує свої зобов`язання.

А нещодавно, отримуючи пенсію, Борис Іванович побачив, що її розмір зменшився. Після чергового перерахунку пенсії у серпні 2013 року її зменшили на 150 гривень. Працівники місцевого пенсійного фонду вирішили, що після нарахування надбавки за статус «дитини війни» у Бориса Івановича збільшилися доходи, і «проіндексували» пенсію у бік зменшення**. Але ж нарахована надбавка фактично не виплачувалась. Тож в результаті Борис Іванович і надбавку не отримав, і ще й пенсія зменшилась.

Юристи Центру, куди знову звернувся пенсіонер, допомогли йому скласти звернення до місцевого пенсійного фонду з проханням пояснити свої дії. А після отриманої відповіді, підготували позовну заяву до суду.

30 червня цього року Голопристанський районний суд своїм рішенням задовольнив вимоги пенсіонера. Визнав здійснену індексацію незаконною та зобов’язав управління пенсійного фонду в Голопристанському районі здійснювати перерахунок пенсії з урахуванням фактично отриманого доходу.

Борис Іванович залишився задоволений завершеною справою. Розмір пенсії став такий, як був до перерахунку у 2013 році. І ще залишається надія, що й надбавку з часом виплатять. Адже необхідне рішення суду з цього питання у нього є.
_____________________
 
* Виплата державної соціальної допомоги пенсіонерам зі статусом «дитина війни» передбачена статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком і відповідно до вимог частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

** Згідно з Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078, індексації підлягають грошові доходи особи, які не мають разового характеру: заробітна плата, пенсії, стипендії, грошове забезпечення військовослужбовців, соціальні виплати. Індексація пенсій проводиться, якщо рівень споживчих цін з моменту останнього підвищення їх розміру перевищив 1%. Індексації проводяться в межах прожиткового мінімуму для відповідних груп населення. Зокрема, заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних громадян (на сьогодні – 1 218 грн.), а пенсії в межах прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на сьогодні – 949 грн.).

Контакти:
ГО “Фонд розвитку Голопристанського району”
Димитрій Коломієць
050 631 48 77
g_pristan@meta.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: