“Гепатит С виліковний”: інформаційно-профілактичні заходи в усіх областях України

28 липня, у Всесвітній день боротьби з гепатитами, в усіх областях України відбудуться інформаційно-профілактичні заходи “Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!”

28 липня, у Всесвітній день боротьби з гепатитами, в усіх областях України відбудуться інформаційно-профілактичні заходи “Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!” Заходи координує МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні” в межах Всеукраїнської кампанії “Вимагаємо лікування” за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час заходів учасники зможуть:
· пройти безкоштовне експрес-тестування на гепатит С;
· отримати практичні рекомендації щодо профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;
· у “Живій бібліотеці” послухати історії людей, які зіткнулися з хворобою та змогли її подолати;
· дізнатися про ризики інфікування гепатитами;
· долучитися до підписання тематичного відкритого звернення до Президента України.

У Києві акція триватиме з 12:00 до 16:00 на Контрактовій площі, у сквері біля пам’ятника Петрові Сагайдачному. О 12:00 відбудеться прес-брифінг, у якому візьмуть участь пацієнти, у тому числі ті, хто зумів подолати хворобу, лікарі, експерти, представники громадських і міжнародних організацій.

Довідка

У світі 180 млн. людей інфіковано гепатитом С, з них щонайменше 1,2 млн. проживають в Україні. Найчастіше інфікування відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому більшість людей не знають про те, що інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки.

У 2013 році завдяки спільним зусиллям міжнародних організацій, громадськості, активістів, експертів, лікарів лікування гепатиту С стало доступнішим: знижено ціну на стандартний курс лікування з 14 000 до 5 000 доларів США; за кошти держави та місцевих бюджетів закуплено перші курси для лікування хворих; ухвалено Державну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. При цьому темпи поширення гепатиту С в Україні досі є найвищими серед країн Європи, фінансування державної програми незадовільне, а ціна стандартного курсу лікування все ще зависока для пересічних громадян.

Сторінка заходу в мережі “Facebook”

Контакти:
МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”
Олена Дейнека
063 420 34 66
deineka@aidsalliance.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: