Джордж Сорос інвестує в проекти спрямовані на подолання міграційної кризи

Джордж Сорос, голова і засновник Фондів Відкритого Суспільства (ФДС), пообіцяв вкласти близько $500 млн. з метою подолання викликів, пов'язаних з глобальною кризою вимушеної міграції.

Джордж Сорос, голова і засновник Фондів Відкритого Суспільства (ФДС), пообіцяв вкласти  близько $500 млн. з метою подолання викликів, пов’язаних з глобальною кризою вимушеної міграції.

Пан Сорос виступив з цією ініціативою на зустрічі «Заклик до дії», яку організувала адміністрація Президента Обами. Зазначена зустріч зібрала провідних бізнесменів США в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй  (Нью-Йорк), для вироблення конкретних зобов’язань у відповідь на кризу.

«Наша мета полягає в тому, щоб використовувати приватний сектор для суспільного блага, – заявив  пан Сорос. – Ми будемо інвестувати в стартапи, існуючі компанії, ініціативи соціального впливу, а також бізнеси, створені самими мігрантами та біженцями. Ці інвестиції спрямовані на те, щоб бути успішними. Але наша основна мета полягає в створенні продуктів і послуг, які дійсно приносять користь мігрантам і приймаючим громадам. Я сподіваюся, що моє зобов’язання буде надихати інших інвесторів продовжувати цю місію».

Інвестиції будуть належати некомерційним організаціям пана Сороса, а прибутки підуть на фінансування програм Фондів Відкритого Суспільства, в тому числі програм, які спрямовані на підтримку мігрантів та біженців. Пан Сорос зазначив, що для створення належних інвестиційних принципів для ініціативи, він буде співпрацювати з такими організаціями, як Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Міжнародного комітету порятунку.
 
Філіппо Гранді, Верховний комісар ООН у справах біженців, заявив: «УВКБ рішуче підтримує інвестиційні зобов’язання пана Сороса, які допоможуть біженцям стати самостійними і підтримають  приймаючі громади. Біженці повинні мати доступ до фінансових і юридичних послуг, освіти та до можливостей з працевлаштування. Ми вважаємо, що приватний сектор перебуває в унікальному становищі, щоб допомогти побудувати інфраструктуру, необхідну для підтримки цих послуг».

Зазначені  кошти будуть додатком до вже реалізованих філантропічних зусиль Фондів Відкритого Суспільства. ФДС брали участь у вирішенні міграційних криз з початку 1990-х років, коли ми прагнули допомогти переміщеним особам в результаті воєн на Балканах і політичних репресій в Бірмі. Відповіддю Фондів на сьогоднішню кризу в Європі стало створення в Греції громадських центрів «Солідарності» в 2013 році з метаю надання допомоги як мігрантам, так і місцевим мешканцям, а також ініціатива з надання сирійським біженцям на Близькому Сході юридичних консультацій. Крім того Фонди Відкритого Суспільства підтримують ініціативи, що працюють з біженцями, вимушеними переселенцями, а також робітниками-мігрантами в Північній Америці, Азії та Близькому Сході.

Девід Мілібенд, Президент Міжнародного комітету порятунку, сказав: «Джордж Сорос продемонстрував виняткове лідерство сьогоднішньою заявою. Виділивши $ 500 млн. інвестицій, які стосуються найважливіших потреб біженців та громад, що їх приймають, пан Сорос демонструє, як можна поєднати співчуття і інновації для подолання викликів сьогодення. Робота Міжнародного комітету порятунку по всьому світу засвідчує, що приватний сектор відіграє життєво важливу роль в наданні допомоги біженцям стати самостійними. Ми будемо раді допомогти пану Соросу визначити можливості для інвестицій, особливо в галузі створення нових робочих місць у приймаючих громадах».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: