Генпрокуратуру просять перевірити виші, що не надають публічної інформації

Центр творчих ініціатив “Східна Україна” подав скаргу до Генеральної прокуратури з вимогою провести перевірку дотримання вишами закону “Про доступ до публічної інформації”

Центр творчих ініціатив “Східна Україна” подав скаргу до Генеральної прокуратури з вимогою провести перевірку дотримання вишами закону “Про доступ до публічної інформації”. У межах проекту “Прозоре бюджетування стипендій – передумова захисту прав студентів” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” до вишів було надіслано інформаційні запити щодо кількості студентів, які отримують стипендії.

Також від органів прокуратури вимагають притягнути до відповідальності за статтею 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення посадових осіб вишів, що не забезпечили можливості направити запит електронною поштою, не надали відповіді на запит чи не надали запитуваної інформації у своїй відповіді.

В запитах, які було направлено в листопаді 2011 року, були такі питання:
– кількість студентів, що навчалися у виші за рахунок бюджету за період з 2005 по 2011 рік включно;
– кількість студентів, що отримували стипендії за рахунок бюджету;
– кількість студентів, що отримували стипендії за рахунок бюджету на пільгових підставах (сироти, чорнобильці, інваліди + іменні стипендії та програми поглибленого вивчення окремих дисциплін тощо);
– сума бюджетних коштів, що надходила на рахунки вишу для виплати стипендій по кожному семестру окремо.

Переважна більшість вишів або не відповіли на запит (95), або не надали інформації повністю (14), а ще у 12 вишів були неробочі електронні адреси. Тим самим порушено норми статей 3, 5, 13, ч.1 ст. 12, ч.3 ст. 19, ч.1 ст. 20 закону “Про доступ до публічної інформації”.

Центр творчих ініціатив “Східна Україна”
office@activity.org.ua

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: