Генплани міст Дніпропетровщини недоступні для громадськості

Кожна четверта міська рада Дніпропетровщини заявляє про повну відкритість свого генерального плану, проте отримати доступ до документів громадським активістам так і не вдалося

Кожна четверта міська рада Дніпропетровщини заявляє про повну відкритість свого генерального плану, проте отримати доступ до документів громадським активістам так і не вдалося. Про це 2 березня розповіли представники Асоціації “Хід”, яка здійснює моніторинг доступності генпланів. Моніторинг координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Зокрема, про повну доступність генпланів у відповідь на інформаційні запити заявили міські ради міст Верхівцеве, Жовті Води, Новомосковськ, Першотравенськ і Синельникове.

При цьому у Верхівцеві генплану не змогли надати, оскільки головний архітектор міста був у відпустці. Жовтоводська та Першотравенська міські ради не мали змоги скопіювати потрібних матеріалів через брак необхідного обладнання.

Вісім міст відповіли, що для ознайомлення з документом зацікавлена особа має прийти до міськради (Дніпропетровськ, Вільногірськ, Синельникове, Жовті Води, Кривий Ріг, Новомосковськ, Павлоград, Першотравенськ).

Крім того, у семи містах області генплани перебувають під грифом “Для службового користування” (Дніпропетровськ, Апостолове, Кривий Ріг, Нікополь, Орджонікідзе, Павлоград, Тернівка).

Лише Нікопольська міська рада повідомила про розподіл генплану на відкриту частину та частину з обмеженим доступом, як того вимагає закон “Про регулювання містобудівної діяльності”.

Три міські ради (Зеленодольськ, Марганець, Перещепине) інформаційні запити проігнорували.

Генпланів Верхньодніпровська й П’ятихаток у міських радах немає, і вони зберігаються в райдержадміністраціях. У Підгородному генплану немає взагалі.

При цьому міста Дніпропетровщини представляють окремі дані генпланів на своїх сайтах. Так, у Вільногірську та Кривому Розі на веб-порталах міськрад розміщено основні креслення генпланів. У Синельниковому й Першотравенську для ознайомлення доступні пояснювальні записки. Стислу інформацію про свої генплани презентують на сайтах міські ради Нікополя й Павлограда. А от Дніпропетровська міська рада лише звернулася до розробника документу – проектного інституту “Дніпромісто” – з проханням дати згоду на розміщення генплану на офіційному сайті міської ради.

“Результати цього моніторингу – лише перший крок у вирішенні проблеми недоступності генеральних планів для громадян. Наша організація й надалі займатиметься містобудівною проблематикою. Це саме той напрям роботи, де ми зможемо конструктивно відстоювати перед владою інтереси громадян”, – наголошує заступник голови Асоціації “Хід” Світлана Шульга.

“Дніпропетровщина позитивно вирізняється на тлі інших областей країни відносно високим рівнем представленості окремих частин генпланів в Інтернеті. На жаль, на цьому позитивні тенденції в забезпеченні доступності містобудівної документації закінчуються. Генплани міст області досі недоступні для громадян, чим грубо порушено закони “Про доступ до публічної інформації” та “Про регулювання містобудівної діяльності”, – зауважив голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Детальніше про доступність генпланів можна дізнатися на сайті http://cityplan.in.ua/

Контакти:

Асоціація “Хід”
Світлана Шульга
067 565 35 76
rada@xid.ua
 
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: