Генплани більшості волинських міст недоступні для мешканців

Громадські діячі надіслали на адреси 11 міських рад Волинської області офіційні запити з проханням надати доступ до містобудівної документації

Генеральні плани більшості міст Волині недоступні для мешканців. Такого висновку дійшли в Асоціації захисту прав молоді Волині, яка здійснює моніторинг доступності генпланів. Моніторинг координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Громадські діячі надіслали на адреси 11 міських рад Волинської області офіційні запити з проханням надати доступ до містобудівної документації.

Результати моніторингу засвідчили, що матеріали генпланів Луцька й Устилуга частково доступні, генплани решти 9 міст Волині, всупереч ст. 12 закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, є абсолютно закритими. Активісти нагадують, що містобудівне й інформаційне законодавство зобов’язує органи місцевого самоврядування оприлюднити генеральні плани на веб-сайтах міських рад. Одначе цих вимог дотримуються лише 2 міські ради з 11 – Луцька та Володимир-Волинська.

“Основними причинами, що виключають можливість доступу до містобудівної документації, є присвоєння всім частинам генплану обмежувальних грифів “таємно” та “ДСК”, відсутність генпланів, відсутність технічних можливостей для копіювання карт, відсутність коштів у міської ради”, – зазначили в Асоціації.

У зв’язку з порушеннями строків розгляду інформаційних запитів, ненаданням або неповним наданням інформації про генплан юристи Асоціації неодноразово зверталися до прокуратури. Проте причин для реагування прокуратура не знайшла. До адміністративної відповідальності було притягнуто лише одну посадову особу.

Контакти:
Асоціація захисту прав молоді Волині
(0332) 28 46 83
aspmv@yahoo.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: