Фонди Сороса продовжують активну роботу в Україні та ЄС

Інформація щодо “майже повного згортання” діяльності мережі фондів Джорджа Сороса в Європі, поширена вчора в угорських, російських та частині українських ЗМІ, є істотно перебільшеною і по суті не відповідає дійсності. Міжнародний фонд «Відродження», що є частиною заснованої Джорджем Соросом мережі Open Society Foundations, нарощує активну роботу в Україні, а робота в ЄС буде збережена в рамках нової організаційної моделі.

Зокрема, у 2022 році Міжнародний фонд «Відродження» підтримав 811 ініціатив від 581 організацій та установ в Україні. Загальний бюджет на підтримку громадських ініціатив склав 18,7 мільйона доларів. Бюджет у 2022 році зріс на 102% в порівнянні з бюджетом 2021 року. Бюджет програмної діяльності у 2022 став найбільшим за усі 33 роки історії Фонду в Україні. 

Бюджет програмної діяльності, млн $

У 2023 році Міжнародний фонд «Відродження» продовжує надавати сприяння розвиткові громадянського суспільства України в таких сферах як підтримка демократичної участі і громадського контролю, допомога постраждалим від війни, захисникам України та волонтерам, фіксація російських воєнних злочинів, адвокація притягнення агресора до відповідальності, розширення міжнародної підтримки України, сприяння європейській та євроатлантичній інтеграції тощо.

«Підтримка України залишається одним з ключових пріоритетів для Джорджа Сороса. – пояснює виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко. – Сьогодні в Україні відбувається ключова битва демократії проти тиранії, цінностей віідкритого cуспільства проти імперії зла, і це дуже резонує з глобальною місією філантропії родини Соросів. Джордж Сорос вірить в перемогу України і те, що вона стане кінцем для російської імперії». 

Мережа Open Society Foundations, заснована Джорджем Соросом, також продовжуватиме підтримувати громадянське суспільство в країнах ЄС. Часткове скорочення персоналу мережі Open Society Foundations в Європі, що значною мірою торкнеться офісів мережі у Берліні та Брюсселі, є наслідком переходу на нову операційну модель і глобальний перегляд того, як мережа працює на підтримку демократії, прав людини на кліматичної справедливості. Робота в ЄС збережеться, проте стане частиною глобальних зусиль Мережі.

Ця оптимізація структури не торкнеться Міжнародного фонду «Відродження», що працює в Україні, а також інших національних фондів у Молдові, Кирзгистані та на Західних Балканах. Попри оголошені організаційні зміни в Open Society Foundations, Фонд в Україні продовжить свою сталу роботу на допомогу нашій перемозі та демократичному розвиткові.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: