Фонд «Відродження» підтримує «Нових лідерів»: залишилося лише кілька днів до завершення реєстрації!

34 авторитетні організації громадянського суспільства і група StarightMedia започаткували національний телепроект «Нові Лідери».

В Україні бракує якісного політичного лідерства – так вважає більшість українських громадян. Про це свідчать опитування громадської думки, які нині виявляють безпрецедентно високий відсоток виборців, що не знають, за кого голосувати.

В Україні також бракує доступу до масових медіа для чесних і незалежних лідерів. Неможливо «розкрутити» політика чи партію, якщо за ними не стоять грошові «мішки» – про це  говорять молоді лідери, які не бачать для себе доступної «точки входу» в публічну політику.

І ось саме зараз стартував інструмент, який може допомогти дати розв’язання обидвох проблем.

На початку березня 34 авторитетні організації громадянського суспільства і група StarightMedia започаткували національний телепроект «Нові Лідери». Серед його засновників та членів громадської наглядової ради: Міжнародний фонд «Відродження», Transparency International Ukraine, Лабораторія законодавчих ініціатив, Громадянська мережа «Опора», Фонд «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва, Centre UA, Центр політико-правовий реформ, Комітет виборців України та інші. Ці організації утворили Громадську наглядову раду проекту, яка слідкує за дотриманням чесного процесу відбору та правил проекту.

У проекті може взяти участь кожен, хто проявив/ла (або готовий/ва себе проявити) у суспільно-значущій сфері, як на регіональному, так і на загальнонаціональному рівні. Учасниками можуть бути громадяни України, віком від 25 років, які не є керівниками центральних органів виконавчої влади України; ніколи не були (не є) обраними народними депутатами України.

Проект проходить у чотири етапи, а вибори переможців будуть здійснювати Зареєстровані Виборці, Виборчий Комітет, а також і телеглядачі у телевізійній частині проекту.

На першому етапі проекту – з 12 березня по 30 квітня 2018 року – відбувається реєстрація потенційних Лідерів. На підтримку своєї суспільно-значущої програми, яку вони планують реалізувати, зареєстровані Лідери можуть почати агітаційну кампанію і залучати до проекту людей, у голосах яких вони зацікавлені.

На другому етапі – 1 травня – 31 травня 2018 року –  зареєстровані Лідери зможуть проводити активну агітаційну кампанію, заохочувати людей підтримати їхню програму. Зареєстровані Виборці протягом цього місяця голосують за Лідера, якого/яку вважають найкращим/щою. Проголосувати можна лише один раз, тому вибір необхідно робити усвідомлено і відповідально. 30 травня голосування припиняється. 100 Лідерів, які отримають найбільшу кількість голосів перейдуть до наступного етапу проекту.

Третій етап – з 1 червня по 7 вересня 2018 року –  упродовж цього часу Лідери вестимуть активну діяльність із реалізації своїх програм і готуватимуться до їхньої презентації. На сайті проекту з’являється можливість приєднатися до команди того чи іншого Лідера. Також Лідери можуть шукати і залучати спонсорів (юридичної та фінансової відповідальності за цю діяльність проект «Нові лідери» не несе).

Четвертий етап – жовтень листопад 2018 року – на телеканалі ICTV вийдуть у прямому ефірі випуски телепроекту «Нові лідери». На цьому етапі участь у голосуванні за Лідерів і вирішенні їхньої подальшої участі у проекті братимуть лише телеглядачі СМС-голосуванням. За підсумком глядацького голосування наприкінці Суперфіналу переможець/ниця проекту «Нові лідери» отримає грошовий приз.

Кілька сотень активних громадян вже подали свої заявки. Пішла остання декада реєстрації! Поспішайте, адже, можливо, це саме ваш шанс стартувати в публічній політиці, і шанс країни – дізнатись про вас.

Спідкуйте за оновленнями на сайті проекту: https://novilidery.com/

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: