Фонд “Відродження” допоможе розвивати електронне врядування у Вінниці

Вінницька міська рада, Вінницька обласна громадська організація “Подільська агенція регіонального розвитку” та Міжнародний фонд “Відродження” підписали Меморандум про співпрацю у сфері електронного врядування

6 лютого Вінницька міська рада, Вінницька обласна громадська організація “Подільська агенція регіонального розвитку” та Міжнародний фонд “Відродження” підписали Меморандум про співпрацю у сфері електронного врядування. Документ розроблено в межах проекту “Формування партнерства громадськості й органів місцевого самоврядування у сфері розвитку публічного E-врядування”, який підтримує програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

У Вінниці буде створено Муніципально-громадський центр “Е-врядування”. Усі елементи електронного документообігу зведуть у єдину систему. У межах проекту відбудеться навчання працівників міської ради й комунальних підприємств і популяризація електронного врядування серед населення. Також заплановано створити клуб, до якого входитимуть представники міст, у яких добре розвинуте електронне врядування й інформаційні технології.

“Вінниця є прикладом того, як можна розвивати електронне врядування, і є лідером у демократизації стосунків із населенням. Фонд “Відродження” готовий долучитися до подальшого розвитку тієї системи “відкритого офісу”, яка є у Вінниці, розвивати її далі й робити її осередком для того, щоб інші міста переймали цей досвід. Нам надзвичайно важливо, щоб такі або подібні центри розвивалися по всій Україні”, – сказав виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький.

Технології е-врядування успішно функціонують у багатьох країнах. Уряд США надає громадянам різноманітні послуги через Інтернет: видача ліцензій, сплата податків тощо. Фінляндія та Сингапур пропонують своїм громадянам послуги через мобільний зв’язок. Наприклад, громадяни Сингапуру можуть електронним способом подавати до суду позови в незначних справах. Податкова онлайн-служба Ірландії дозволяє підприємствам отримувати інформацію про оподаткування, сплачувати податки, заповнивши відповідні електронні форми, а також отримувати податкові кредити.

“Громадянське суспільство та належне врядування”
Діана Зубко
(044) 461 95 00
zubko@irf.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: