Фонд спільно з ЄС запускає конкурс на посилення внеску громсуспільства у євроінтеграцію України

Наприкінці цього року країни-члени ЄС розглядатимуть питання про відкриття переговорів про вступ України. Очікуючи на майбутнє політичне рішення, обидві сторони вже готуються до початку цих переговорів. Зокрема уряд України і Європейська Комісія аналізують стан відповідності українського законодавства праву ЄС для виявлення розбіжностей і прогалин, які необхідно буде усунути у процесі вступу України до ЄС. 

Спільно з ЄС наш Фонд прагнемо посилити роль, спроможність, залучення та практичний внесок громадянського суспільства у інтеграцію України з ЄС, підготовку до переговорів про вступ України, діалог та співпрацю з країнами-членами Союзу.

Для цього ми оголошуємо конкурс “Сприяння підготовці та початку переговорів про вступ України до ЄС”, і запрошуємо до участі громадські організації, аналітичні центри, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, які:

  • аналізуватимуть стан відповідності національної політики, законодавства, інституцій з вимогами ЄС та потенційний вплив вступу України на внутрішні політики ЄС, розроблятимуть відповідні рекомендації;
  • зможуть забезпечити експертний супровід секторального діалогу / переговорів між Україною і ЄС;
  • допомагатимуть органам влади та місцевому самоврядуванню в організації ефективної участі України у програмах ЄС;
  • поширюватимуть інформацію та кращі практики серед потенційної цільової аудиторії відповідних програм в Україні, допомагатимуть українським аплікантам;
  • організовуватимуть інклюзивний публічний діалог з питань вступу України в ЄС за участі українських та іноземних стейкхолдерів, зокрема і з активістами, експертами аналітичних центрів, головами громад, митцями, журналістами, інфлюенсерами тощо.

З повним переліком можливої діяльності та пріоритетами конкурсу можна ознайомитись у конкурсному оголошенні:

Важливо, аби учасники мали попередній досвід та знання теми, могли залучати кваліфікованих експертів, розуміли ключові релевантні документи, стейкхолдерів та особливості цільових аудиторій.

  • Оптимальний розмір гранту: 800 000 – 1 000 000 гривень.
  • Термін реалізації проєкту: до 10 місяців.
  • Останній термін подання проєктних пропозицій – 16 листопада 2023 року (15:00 за київським часом). Результати будуть оголошені протягом місяця після завершення конкурсу.

Конкурс проводиться в рамках проєкту “Європейське Відродження України”, що здійснюється Фондом за підтримки ЄС.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: