Активісти за підтримки Фонду зберегли довкілля міської набережної Черкас

У Черкасах на фінальній стадії перебуває реалізація проєкту «Екоініціатива збереження довкілля міської набережної Черкас спілкою релокованих та місцевих громадських організацій». Проєкт було підтримано Екологічною Ініціативою (EPAIU) нашого Фонду.

Проєкт зініційований і реалізується переміщеною з Бахмуту громадською організацією «Асоціація «Відродження та розвиток», члени якої ще влітку минулого року опинились у Черкасах, тікаючи від війни. Оскільки Бахмут вщент зруйнований окупантами, багато ВПО вирішили залишитись у Черкасах, бути корисними, інтегруватися у громаду, ознайомитися з місцевими традиціями і продовжувати активне громадське життя. 

За словами керівниці проєкту Олени Головкіної, їхня ініціатива полягає у розміщенні комплексу інформаційних стендів екологічної тематики в природних локаціях міської набережної м. Черкас. 

“Черкаси стали центральноукраїнським хабом прийому ВПО, а місцева набережна є однією з найбільш улюблених та цікавих локацій, у тому числі для нових мешканців громади. Ми вважаємо, що у місті унікально поєднався житловий мікрорайон «Митниця» з природними схилами Дніпра, які переходять в упорядковану набережну, тому конче необхідно сформувати інформаційні стенди, які нададуть всім відвідувачам інформацію про правила поведінки в природних локаціях, особливості тваринного та рослинних світів, унікальність видів, які захищені законодавством України”, — говорить Олена Головкіна.

Команда організації також підготувала детальний “Аналітичний звіт щодо стану збереження флори і фауни набережної міста Черкаси”. Ознайомитись з ним можна тут.

У реалізації просвітницького проєкту, що тривав протягом кількох місяців, взяли участь громадськість, викладачі ЧНУ ім. Б.Хмельницького та ЧДТУ, міська влада. Не залишилось осторонь від цієї ініціативи і КП «Благоустрій»: у природних локаціях міста, зокрема, на пляжах та міській набережній, вже почали розміщувати комплекс інформаційних стендів екологічної тематики. З інформацією на стендах можна ознайомитись тут:

“Працювали так, щоб більше інформації було у короткому, цікавому форматі. Тому ми пропрацювали блок про Стратегію Черкас, а саме: як там відображене екологічне питання; на кожній із локацій, які визначить КП «Благоустрій» для розміщення стендів, буде встановлено загальний стенд про Черкаси і річку Дніпро, також на стендах є інформація про історію парку «Сосновий бір», про Пагорб Слави, про мікрорайон «Митниця», а також відомості про тварин і рослин, які властиві цій місцевості, загальна інформація про «цвітіння» води та екологічні поради, — зазначає Олена Головкіна.

Наразі вже розміщені стенди на території місцевого пляжу. Ініціатива реалізується за фінансової підтримки Швеції в рамках «Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: