Фіктивний автокредит: мешканцеві Волині допомогли повернути кошти

Турійський районний суд Волинської області визнав угоду між ТОВ “Авто Просто” та мешканцем Турійська недійсною та зобов’язав фірму повернути чоловікові кошти

Турійський районний суд Волинської області визнав угоду між ТОВ “Авто Просто” та мешканцем Турійська недійсною та зобов’язав фірму повернути чоловікові кошти. Юристи Асоціації захисту прав молоді Волині допомогли чоловіку відстояти інтереси в суді за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

До Асоціації звернувся мешканець Турійська, який хотів узяти у кредит автомобіль та уклав угоду із ТОВ “Авто Просто”. Предметом договору було надання послуг по системі “Авто Так”. Клієнт сплатив вступний внесок і перший щомісячний платіж. Із часом чоловік вирішив розірвати угоду й повернути гроші, оскільки автомобіля так і не отримав.

Суд встановив, що ТОВ “Авто Просто” без залучення власних коштів формувало групи клієнтів. Сплачували внески всі, але отримував право на купівлю транспортного засобу один з учасників групи раз на певний період часу. А громадяни сплачували гроші не за сам автомобіль, а за можливість одержати право на його купівлю. Тобто люди сплачували щомісяця гроші за автомобіль, якого навіть не мали. Зазвичай при оформленні автокредиту клієнт майже відразу отримує автомобіль і лише потім сплачує щомісячні внески.

Також суд дійшов висновку, що ТОВ “Авто Просто” вело нечесну підприємницьку діяльність, вводячи споживача в оману через утворення пірамідальної схеми. Таким чином, суд визнав недійсною угоду між ТзОВ “Авто Просто” й мешканцем Турійська й постановив стягнути на користь позивача всі сплачені ним кошти й судовий збір.

Це вже не перше судове рішення на користь позивачів проти цієї компанії.

Асоціація захисту прав молоді Волині надає безкоштовні юридичні консультації мешканцям Волині. У квітні Центри правової інформації та консультацій працюватимуть 23 квітня в Рожищі й Маневичах і 25 квітня в Горохові (у приміщеннях райрад).

Контакти:
Асоціація захисту прав молоді Волині
(0332) 28 46 83

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: