Фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA” цьогоріч присвячено авторитаризму

З 23 до 29 березня у Києві відбуватиметься Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”

З 23 до 29 березня у столичному Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та кінотеатрі “Кінопанорама” (вул. Шота Руставелі, 19) відбуватиметься Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”. Захід підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Відкриватиме “Docudays UA” фаворит багатьох міжнародних фестивалів – трагічна комедія “Дипломат” данського режисера Мадса Брюґера. Ведучі церемонії відкриття – подружжя журналістів Єгор Соболєв і Марічка Падалко.

“Чи має шанс авторитаризм в Україні?” – це питання стало основною темою фестивалю. Фестивальний тиждень буде насичено фільмами й дискусіями, присвяченими захисту свободи слова, мирних зібрань, аналізу тоталітарних режимів і методів боротьби з ними в різних країнах світу.

Цьогоріч на “Docudays UA” фільми змагаються у трьох номінаціях – “Docu/Життя”, “Docu/Право”, “Docu/Коротко”. Конкурс короткометражних фільмів відбудеться на фестивалі вперше. У ньому змагатимуться документальні стрічки тривалістю до 45 хвилин.

Кожна номінація має призовий фонд. З 2009 року у визначенні найкращого фільму також беруть участь студенти київських вищих шкіл. Свого переможця шляхом анонімного анкетування традиційно обирають і глядачі.

Третій рік поспіль організатори фестивалю на знак пам’яті про друга та продюсера фестивалю Андрія Матросова вручають особливу премію. Нагороду отримає фільм, у якому журі побачить найбільше любові.

Вхід на всі кінопокази в Будинку кіно безкоштовний. Єдина ціна квитка на покази в кінотеатрі “Кінопанорама” – 20 грн.

Програма кінофестивалю

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини
Світлана Смаль
“Docudays UA”
(044) 229 52 23
ssmal@docudays.org.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: