Фахівці запропонують механізми доступу до публічної інформації

19 квітня у Львові відбудеться круглий стіл “Доступ до публічної інформації: законодавчі новели та проблеми їх застосування”

19 квітня у Львові відбудеться круглий стіл “Доступ до публічної інформації: законодавчі новели та проблеми їх застосування”. Захід організовує Інформаційно-правовий центр “Наше право” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Захід має на меті створити комунікаційний майданчик для обговорення проблем доступу до публічної інформації, з якими стикаються не лише громадяни та їх об’єднання, але й органи публічної адміністрації. Особливу увагу заплановано приділити застосуванню механізмів юридичної відповідальності за порушення права на інформацію, а також способам його відновлення.

Ще однією метою засідання є узагальнити та проаналізувати практику отримання публічної інформації, що стане основою пропозицій про внесення змін до законодавства щодо створення механізму доступу до інформації, а також щодо розробки проектів підзаконних нормативно-правових актів для впровадження норм закону “Про доступ до публічної інформації”.

Участь у засіданні візьмуть представники Державного комітету телебачення та радіомовлення, Українського незалежного центру політичних досліджень, Інституту масової інформації, Харківської правозахисної групи, Благодійного фонду “Екологія, право, людина”, Інформаційно-правового центру “Наше право”, органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронних і судових органів, а також інші фахівці та громадські експерти.

Для участі у круглому столі слід попередньо зареєструватись, надіславши запит на адресу nashepravo@gmail.com. Тези доповідей слід надсилати на адресу oksana_vaschuk@yahoo.com.

За результатами круглого столу заплановано видати тези доповідей, а також оприлюднити механізми застосування положень закону “Про доступ до публічної інформації”.

Відео-анонс заходу можна переглянути тут.

Контакти: “Наше право”, Марія Сопінка, (032) 236 70 49, 067 707 26 04

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: