Фахівці закликають реформувати державну політику підтримки інвалідів

На думку експертів, державна підтримка підприємств та організацій інвалідів є незадовільною та потребує змін

Державна підтримка підприємств та організацій інвалідів є незадовільною та потребує змін. Про це заявили учасники круглого столу, який відбувся 17 червня в Києві. Під час заходу було представлено відповідне дослідження, яке здійснила Фундація “Відкрите суспільство” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Необхідно усунути фактичну дискримінацію окремих нозолій інвалідів, організацій інвалідів та областей, запровадити чіткі, прозорі та конкурентні критерії відбору з урахуванням результатів діяльності організацій і підприємств. На часі усунення конфлікту інтересів, який полягає в тому, що представники громадських організацій, які отримують державне фінансування, мають своїх представників серед тих, хто приймає рішення про виділення коштів”, – сказав під час презентації Іван Сікора, директор Фундації “Відкрите суспільство”.

За словами експертів, інтерв’ювання представників громадських організацій інвалідів (ГОІ) і підприємств показало, що ГОІ потребують державної підтримки в найближчі 5-10 років. “Фінансування громадських організацій інвалідів потребує змін. Але треба враховувати їх специфіку. Їх слід підтримувати, але механізм, формат підтримки потребує обговорення, аналізу. Ми сподіваємося рано чи пізно прийти до моделі, яка б враховувала інтереси як держави, так і наших партнерів”, – зазначила Світлана Руда, представниця Міністерства соціальної політики.

За підсумками дискусії та додаткових консультацій експерти Фундації “Відкрите суспільство” підготують остаточні пропозиції щодо змін до державної політики підтримки підприємств та організацій інвалідів.

Контакти:
Фундація “Відкрите суспільство”
050 38 24 661
osf55@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: