Експерти та урядовці розкажуть про ініціативу з прозорості у видобутку

21 січня о 10:00 в УКМЦ (Український дім, вул. Хрещатик 2) відбудеться прес-конференція про нову законодавчу ініціативу щодо звітності видобувних компаній.

21 січня о 10:00 в УКМЦ (Український дім, вул. Хрещатик 2) відбудеться прес-конференція про нову законодавчу ініціативу щодо звітності видобувних компаній.

Проект Закону «Про розкриття інформації у видобувних галузях», який розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України за підтримки аналітичного центру DiXi Group та Міжнародного фонду «Відродження», покликаний сприяти подоланню корупції та запровадженню європейських стандартів роботи у видобувних галузях.

Учасники робочої групи з розробки документу розкажуть про міжнародні стандарти та передові практики прозорого звітування, зокрема вимоги Ініціативи прозорості у видобувних галузях (ІПВГ). Також, експерти DiXi Group представлять інформаційну брошуру про світовий досвід та особливості звітування, які пропонуються у законопроекті.

Ініціатива має на меті започаткувати правила звітності про платежі та діяльність у сфері видобутку енергоресурсів на проектному рівні, посилити громадський контроль за роботою надрокористувачів. Подібні правила запроваджені в ЄС, США, Канаді, Австралії, а також є складовою міжнародних зобов’язань України.

У презентації візьмуть участь:

  • Олена Павленко, президент DiXi Group
  • Олексій Орловський, директор Програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»
  • Роман Ніцович, керівник програм DiXi Group
  • Олена Дьяченко, директор Департаменту економіки та фінансів Міненерговугілля
  • Тетяна Довжок, заступник директора Департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля
  • Андрій Оленюк, партнер юридичної фірми Everlegal

Акредитація ЗМІ на місці за редакційними посвідченнями.

Контактна особа – Денис Киркач, комунікаційний менеджер DiXi Group (050 501 98 70, kirkach@dixigroup.org)

Вивчення світових стандартів та підтримка розробки законопроекту здійснені аналітичним центром DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Підготовка та просування нормативно-правової бази для розкриття компаніями платежів у видобувній сфері в контексті реалізації Ініціативи прозорості видобувних галузей з України».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: